Edukacja wczesnoszkolna

W poniedziałek 28 października klasę 1 a oraz 1 b odwiedził leśnik z Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp. pan Tomaszem Kałek. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu leśnika, utrwalenie wiadomości dotyczących zwierząt przygotowujących się do zimy, poznanie ich odgłosów oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody. Pan leśnik z pasją opowiadał dzieciom o zwierzętach przygotowujących się do zimy, o ich zwyczajach oraz o szczególnych potrzebach.

Uczniowie klasy I c  postanowili sami wykonać zdrowe i smaczne śniadanie. Dzieci przygotowały wiele kolorowych warzywnych kompozycji i przekąsek zwracając uwagę na to, by wszystkie produkty były zdrowe i apetycznie podane. Królowały jajka, pieczywo, pomidory, ogórki oraz inne warzywa. Oczywiście nie zabrakło kreatywności i pomysłowości uczniów w tworzeniu własnego śniadania, a po uwiecznieniu go na zdjęciach nastąpiła degustacja, najbardziej wyczekiwany moment podczas pracy dzieci.

W październiku klasa I c miała okazję zwiedzić Bibliotekę Pedagogiczną oraz poznać jej zakamarki włącznie z magazynem bibliotecznym, miejscem niedostępnym dla innych czytelników. Uczniowie obejrzeli także prezentację multimedialną dotyczącą funkcjonowania biblioteki. Na kolejnym spotkaniu pierwszaki tworzyły kasztanowe jeżyki, które ozdabiają salę lekcyjną. Uczniowie wysłuchali także opowiadania pt. „Kapuśniaczek” autorstwa Włodzimierza Dulemby, następnie stworzyli dwa przepiękne jesienne plakaty.

W piękny, październikowy dzień klasa 1c oraz klasa 2c wyruszyły na wyprawę "tropem Jesieni". Znaleźliśmy jej ślady w parku miejskim.  Obserwowaliśmy kaczki pływające po stawie,  tańczące na wietrze liście i nitki babiego lata. Część jej darów przynieśliśmy do szkoły, żeby zrobić z nich ciekawe prace plastyczne, a nawet zachować na dłużej w słoikach. Przecież Jesień to piękna pora roku...

„Code Week” to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w przedsięwzięciu pod nazwą „Wyzwania Code Week z Uczymy Dzieci Programować”. 

W poniedziałek 14 października punktualnie o 9:00 rozpoczęła się uroczystość pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Wzięło w niej udział 85 uczniów klas pierwszych. Sala gimnastyczna naszej szkoły zapełniła się po brzegi, gdyż na widowni zasiedli nauczyciele, rodzice oraz dziadkowie naszych najmłodszych uczniów.

10 października br. dzieci z klas II a i II b udały się na wycieczkę do Wrocławia nazywanego miastem mostów. Pierwszym zadaniem drugoklasistów było znalezienie ukrytych krasnali na Starym Rynku. Kolejnym wyzwaniem tym razem matematycznym było policzenie schodów prowadzących na wieżę widokową kościoła św. Elżbiety. Po pokonaniu kilkuset schodków dzieciom ukazał się wspaniały widok na panoramę miasta. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd się wzięła woda, usłyszały o podwodnym życiu zadziwiających stworów, a to za sprawą wizyty w Hydropolis.

W piątek 4 października, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 po raz pierwszy przystąpili do akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to inicjatywa skierowana nie tylko do  dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych. Akcja miała bardzo ciekawy przebieg- uczniowie klas trzecich, pod opieką dorosłego opiekuna, wcielali się w role egzaminatorów i przepytywali dorosłych z tabliczki mnożenia. Pan Dyrektor, pracownicy szkoły oraz Prezes i pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej bardzo chętnie włączyli się do zabawy, choć mieli obawy, czy na pewno sobie poradzą. Dzień był bardzo emocjonujący, wszyscy doskonale się bawili. Z pewnością za rok uczniowie Trójki go powtórzą.

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października. Wymyślił go Yehudi Menuhin- znany skrzypek w 1975 roku. Głównym celem tego święta jest promowanie muzyki i muzyków. 
W ten dzień muzyka zagościła także do klasy 2c. Mieliśmy okazję podziwiać występy taneczne w różnych gatunkach muzyki, tworzyliśmy i malowaliśmy muzykę. To był wspaniały dzień.

Dzień Chłopaka to doskonała okazja do wspólnego świętowania i opuszczenia murów szkoły. Doskonałym miejscem do wspólnej zabawy okazała się sala zabaw „Kraina Alvina”. Trudy pierwszego miesiąca nauki zostały nagrodzone. Jak świetnie się bawiliśmy zobaczcie sami. Pierwszaki z klas 1a i 1 c.

A4 Infociacho