POWIATOWE POTYCZKI JĘZYKOWE 2024

18 kwietnia 2024 roku drużyna naszej szkoły w składzie:

Zuzanna Jarosz 7b,
Malwina Kania 7b,
Michalina Mnich 7c,
Bartosz Królik 8a,
uczestniczyła w konkursie „ Powiatowe Potyczki Językowe”. Konkurs przebiegał pod hasłem: „W świecie magii i legend”.

14 reprezentacji powiatu nowotomyskiego rywalizowało po angielsku i niemiecku w konkurencjach w formie gier i zabaw, które sprawdzały następujące umiejętności językowe : rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu pisanego, pisanie oraz mówienie.

Każda drużyna opowiadała historyjkę po angielsku, uzupełniała tekst z lukami po usłyszeniu nagrania piosenki również w języku angielskim, odpowiadała na pytania ukryte w balonikach po angielsku i niemiecku, rozwiązywała test online po niemiecku i rebus po angielsku.

Nasi uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniami sprawdzającymi znajomość bajek i filmów zaprezentowanych w wersji obcojęzycznej.
Do finału zakwalifikowały się cztery szkoły powiatu nowotomyskiego, w tym dzielna czwórka z SP3.

Ostatecznie po zaciętej walce i kilku dogrywkach nasza szkoła ukończyła konkurs na drugim miejscu ustępując jednym punktem Zespołowi Przedszkolno-Szkolnemu w Bukowcu. Na trzecim miejscu uplasowała się Pierwsza Akademicka Szkoła Podstawowa w Nowym Tomyślu.

Nasi uczniowie otrzymali dyplom uczestnictwa oraz  wartościowe nagrody rzeczowe.

Gratulacje dla całej reprezentacji naszej szkoły.

YOU ARE THE BEST

Maria Neubauer- Darska