Święto Narodowe 3 Maja

Jak co roku delegacja naszej szkoły, z opiekunem panem Janem Klimko, włączyła się w patriotyczne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Święta ustanowionego na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Określała ona podstawy ustroju państwowego i społecznego, jej autorami byli m.in. król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj.
W uroczystości udział wzięli włodarze miasta, działacze społeczni, przedstawiciele zakładów pracy i organizacji działających na terenie gminy. Wśród licznie przybyłych pocztów sztandarowych był również nasz „trójkowy”, a delegacja uczniów złożyła symboliczną wiązankę kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym Konstytucję 3 Maja.

nauczyciele historii