„Poczuj chemię do chemii”- drugie miejsce w II finale gminnego konkursie chemicznego

W piątek 26 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr. 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się finał drugiego gminnego konkursu chemicznego „ Poczuj chemię do chemii”, który patronatem  objął burmistrz Nowego Tomyśla. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie podzieleni na pięcioosobowe zespoły  z klas  7 i  8 . Do konkursowej rywalizacji  przystąpiło osiem szkół  z  naszej gminy sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności z zakresu chemii. Konkurs przebiegał trzyetapowo- uczniowie  wykonywali  doświadczenia, rozwiązywali test z zadaniami oraz zmierzyli się  z chemicznym wisielcem. Konkurs był czasem sprawdzenia wiedzy, ale nie tylko …, ponieważ przy pysznej kanapce i ciepłych napojach uczestnicy nawiązywali  nowe znajomości i  budowali trwałe relacje, które mogą zaowocować w przyszłości wspólnymi projektami.

Nasze wspaniałe uczennice:  Zuzanna Jarosz, Zuzanna Świątek, Barbara Szulc, Joanna Kałek i Natasza Framska z klasy 7b, dzięki swojej determinacji i pracowitości zajęły  wysoką drugą lokatę. Nasza szkoła otrzymała puchar , a uczennice dyplomy i drobne upominki.

Uczennicom SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie, przemiłą atmosferę i ciepłe przyjęcie naszej szkoły ,a teraz zaczynamy przygotowania do następnej edycji konkursu.

Malwina Beyga