Na obiedzie u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego

Nietypowe lekcje historii odbyły się w klasie 6a i 6c. Uczniowie w ramach projektu edukacyjnego przygotowali „obiad czwartkowy” u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Sami wybrali sobie postać, w którą postanowili się wcielić, wyszukali o niej informacje oraz przygotowali przebranie. Dużo czasu poświecili na wyszukanie elementów dekoracji stołu i wnętrza imitujących XVIII wieczny salon. Chcieliśmy bowiem do naszej lekcji historii wprowadzić trochę oświeceniowej atmosfery.
Szóstoklasiści zadbali również o coś dla ciała 🙂 Na naszym stole znalazły się: winogrona, suszone śliwki i morele, babeczki w kilku odsłonach. Z zaproszenia Stanisława Augusta Poniatowskiego skorzystali: Hugo Kołłątaj, Wojciech Bogusławski, Marcello Bacciarelli i Stanisław Konarski czy Ignacy Potocki. 
Tematem naszego spotkania była edukacja, ale już ta współczesna. Rozmawialiśmy o zadaniach domowych, lekcjach religii, skali ocen, zajęciach dodatkowych. Zastanawialiśmy się jakie zmiany wprowadzić w szkole, aby była ona przyjazna i przygotowała uczniów do życia w XXI wieku. 
Na koniec nie zabrakło też kilku zdań na temat muzycznych dzwonków w naszej szkole.

Renata Kurasińska

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content