Gminny Konkurs Mitologiczny 

We wtorek 23 kwietnia  odbył się II  Gminny  Konkurs Mitologiczny. Do Trójki  przybyli uczniowie z klas 4-8 z siedmiu publicznych i niepublicznych szkół podstawowych z Gminy Nowy Tomyśl. Miło nam było gościć Wiceburmistrz panią Grażynę Pogonowską, Przewodniczącą Rady Rodziców SP3 panią Darię Kubiatowską-Kędzia oraz nauczycieli z  placówek, które odpowiedziały na nasze zaproszenie. 

W zmaganiach konkursowych uczestniczyli reprezentanci szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej Arka, i Akademickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Tomyślu, Szkoły Podstawowej  w Jastrzębsku Starym, Szkoły Podstawowej w Wytomyślu, Szkoły Podstawowej w Borui Kościelnej oraz naszej szkoły. Główny cel  konkursu to poszerzenie wiedzy o źródłach  literatury i kultury europejskiej, ale także doskonała okazja do tego, aby pobyć w elitarnym  gronie  uczniów, których łączy niezwykła pasja czytelnicza.  

Konkurs przebiegał dwuetapowo – po pierwszym etapie z grupy 22 uczestników wyłoniono ścisłą dziesiątkę, która szczególnie  wnikliwie  zagłębiła  się  w mitologiczny świat bogów i herosów starożytnej Hellady. 
Dziesięcioro uczniów – wzorem teleturnieju Jeden z dziesięciu – rywalizowało popisując się swoją znajomością mitologii greckiej  i udzielając ustnych odpowiedzi na wybrane losowo pytania.  Finał zmagań konkursowych był nad wyraz emocjonujący, ponieważ ścisła czołówka wykazała się celującą  znajomością mitologii.  

Laureatami II Gminnego  Konkursu zostali:  

 I miejsce Gabriela Rodziewicz  SP1  
II miejsce  Franciszek Szukała  SP1 
III miejsce Sonia Cieślak SP2 

Serdecznie gratulujemy laureatom, którzy otrzymali dyplomy, puchary  oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez  Radę Rodziców oraz Wydział Turystyki i Rozwoju Gospodarczego w Nowym Tomyślu. 

Wszystkich uczestników zmagań konkursowych zachęcamy do dalszego zgłębiania mitów greckich i zapraszamy za rok!  

Monika Maciołek 

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content