Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na reprodukcję malarską

W piątek 26 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego na reprodukcję malarską. Była to druga edycja konkursu, którego ideą jest upamiętnienie obchodzonego na całym świecie w połowie kwietnia Dnia Sztuki.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy inspirowanej wybranym dziełem mistrzów pędzla, w dowolnej technice plastycznej. Pierwsze próby tworzenia z reguły bowiem poprzedzają obserwacje i próby naśladowania, przyglądanie się twórczości innych, odwzorowywanie, doskonalenie własnego warsztatu dzięki analizowaniu i studiowaniu procesów tworzenia, poznawaniu różnych stylów, technik i środków wyrazu. Dzięki temu nabieramy wprawy, doskonalimy własne umiejętności, powoli nabierając odwagi twórczej i próbując swoich sił jako samodzielni twórcy.

Tym pierwszym próbom pokazania swoich artystycznych działań stawili czoła uczniowie uczestniczący po raz kolejny w konkursie, do którego zgłoszono 30 prac. Wśród nich znalazły się prace inspirowane stylem van Gogha, Vermeera, Klimta, Picasso czy Leonarda da Vinci. Pomysłowość naszych małych artystów, bogactwo kolorów i oryginalne podejście do tematu sprawiły, że wybór zwycięskich prac nie był wcale łatwy.

Jury konkursu, po dokładnej analizie prac i obradach postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii klas 1-3:

– wyróżnienie – Hanna Dzięcioł kl. 3c;
– wyróżnienie – Estera Stachowiak kl. 1a;
– 3 miejsce – Lilian Szulc kl. 3b;
– 2 miejsce – Hanna Wesołek kl. 3a;
– 1 miejsce – Antonina Pióro kl. 3b

W kategorii klas 4-8:

– wyróżnienie – Wojciech Herbeć kl. 4d;
– wyróżnienie – Aleksander Szymański kl. 5a;
– 3 miejsce – Kacper Klarczyk kl. 4c;
– 2 miejsce – Emilia Sukiennicka kl. 4e;
– 1 miejsce – Emilia Andrzejewska kl. 5b

Nagrodę specjalną za wyjątkowe podejście do zadania konkursowego, pomysłowość i odwagę twórczą otrzymał Jan Guzik z klasy 5d, tworząc pracę zatytułowaną „Mona Lisek”. Brawo!Drodzy adepci sztuki, wszystkie Wasze prace są wyjątkowe, piękne i niepowtarzalne, bo są Wasze! To dzięki Waszemu zaangażowaniu i pracy możemy podziwiać ”młodą sztukę” we wnętrzach naszej Szkoły, której korytarze stają się coraz bardziej kolorowe i pełne twórczej, radosnej energii.

Kinga Laskowska-Szofer