Ortograficzne zmagania uczniów klas II i III

W czwartek 18 kwietnia 2024 roku odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Kilka dni wcześniej uczniowie klas drugich i trzecich przystąpili do niego, rozwiązując test przepełniony różnego rodzaju „pułapkami” i wyjątkami ortograficznymi. Celem tego wydarzenia było propagowanie idei poprawnej pisowni, dbałość o czystość i piękno języka polskiego, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii, zastosowanie w praktyce poznanych zasad ortografii i interpunkcji, podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz kształtowanie zainteresowań, uzdolnień i umiejętności samodzielnej pracy uczniów.
Konkurs, choć wymagający od uczestników przygotowania i ogromnej wiedzy, już po raz kolejny wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Nasi wspaniali uczniowie sprostali wyzwaniu, poziom prac był wysoki, a o zwycięstwie zaważyły pojedyncze punkty.

Dyrektor szkoły Pan Dariusz Stachecki pogratulował uczestnikom ich umiejętności, ogłosił wyniki i osobiście wręczył dyplomy.

Laureaci Szkolnego Konkursu Ortograficznego

KATEGORIA KLAS II:

I miejsce: Lilianna Najdek, kl. 2b
II miejsce: Karol Kliszewski, kl. 2a
III miejsce: Kamil Szczeszyński, kl. 2c

KATEGORIA KLAS III:

I miejsce: Oliwia Zgrabka, kl. 3b
II miejsce: Aleksandra Trochała, kl. 3d
III miejsce: Zofia Piątas, kl. 3c

Laureaci I, II i III miejsca w obu kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe nagrody, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy udziału oraz drobne upominki. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Szkolnej Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a laureatom SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Urszula Paluch, Magdalena Wartel