2 grudnia 2021 roku uczniowie klas: 1d, 2a, 2b, 2d oraz 2e mieli przyjemność uczestniczenia w WARSZTATACH CZEKOLADY. Niektórzy dowiedzieli się o tym dosłownie na chwilę przed samymi warsztatami, odczytując drugie zadnie z Klasowego Kalendarza Adwentowego: BAWCIE SIĘ DZIŚ SŁODKO, BAKALIOWO I CZEKOLADOWO!

Jak łatwo się domyślić, radości nie było końca.
A jak przebiegała realizacja naszego słodkiego zadania? Z samego rana do naszej szkoły zawitała przemiła Pani, która przyjechała do nas aż z Torunia. Już o 8:00 wszytko było przygotowane dla pierwszej grupy. Od samych drzwi witał nas przemiły, słodki, czekoladowy zapach, a oczom ukazała się czekoladowa fontanna. Emocje sięgały sufitu. Pani, która prowadziła zajęcia, rozpoczęła je od opowiedzenia nam historii czekolady, nie zabrakło przy tym humorystycznych anegdot i niekontrolowanych wybuchów... śmiechu. Rozmawialiśmy też o składnikach czekolady oraz o pochodzeniu ziarna kakaowca. Najbardziej zaskoczyło nas, że ziarno kakaowca, które jest wielkości pięści dorosłej osoby, wystarcza na przygotowanie zaledwie jednej tabliczki czekolady.

Po takim wstępie otrzymaliśmy kubeczki wypełnione płynną czekoladą, foremki w kształcie serca oraz przeróżne dodatki: żelki, drażetki, ciasteczka, ryż, rodzynki, wiórki kokosowe, kolorowe posypki czy suszone banany. Uczestnicy mogli udekorować swoją czekoladę jak tylko sobie zamarzyli - rozpoczęło się istne szaleństwo, ponieważ każdy chciał zatopić w swoim serduszku wszystko co najsmaczniejsze, starając się przy tym stworzyć słodkie arcydzieło. Po ukończeniu zadania nadeszła pora na ozdobne zapakowanie powstałych serc. Efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.

To jednak nie koniec. Na uczestników warsztatów czekała słodka niespodzianka. Każdy miał okazję zanurzyć wybrany słodycz (ciasteczko, rurkę, piankę itp.) w czekoladowej fontannie, żeby móc wreszcie skosztować tego uwielbianego przez dzieci i dorosłych przysmaku.

Podczas tych wspaniałych warsztatów uśmiechy nie schodziły z dziecięcych twarzy. To był przemiły dzień, po którym zostały nam na pamiątkę czekoladowe serca, radosne zdjęcia i cudownie słodkie wspomnienia!

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej