Zajączek Wielkanocny

Tradycyjnie, jak co roku, wszystkie dzieci aktywnie przygotowują się do Świąt Wielkanocnych. Wykonują różnorodne ozdoby i upiększają nimi sale lekcyjne oraz korytarze szkolne. Uczestniczą w warsztatach, poznają i uczą się sztuki wyplatania koszyczków. W tym przedświątecznym czasie prowadzone są zajęcia tematyczne i rozmowy o tradycjach i obrzędach wielkanocnych.

W środę 27 marca dzieci od rana szukały śladów tajemniczego gościa. Tego dnia wszyscy bardzo chcieli zobaczyć Zajączka Wielkanocnego, który co roku przynosi koszyczki wypełnione słodyczami. Niestety nikt nie spotkał się z nim osobiście. Słodkości i drobne upominki ukrył w klasach, a także na boisku szkolnym. Poszukiwanie sprawiało wszystkim wiele radości. Każdy znalazł dla siebie upominek.

Wychowawczynie edukacji wczesnoszkolnej