MARZEC W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Marzec to pierwszy wiosenny miesiąc, w którym żegnamy zimę i z utęsknieniem czekamy na piękny radosny czas jakim jest wiosna i jej pierwsze zwiastuny. I tak właśnie było w naszej świetlicy szkolnej. Uczniowie zaczęli ten miesiąc od świętowania bardzo ważnego wydarzenia jakim jest Dzień Kobiet, który jak co roku przypada 8 marca. Z tej okazji obyło się świetlicowe SPA i własnoręczne wykonywanie bransoletek dla siebie jak i dla najbliższych osób z rodziny. Nie obyło się również bez rozmów na temat znaczenia tego święta jak i znaczenia zawodów wykonywanych przez kobiety kiedyś oraz we współczesnym świecie. Uczniowie wykonali też wiele wiosennych prac plastycznych min. piękne i kolorowe kwiaty, malowane łąki, ptaki oraz opaski na głowę po kolorowe transparenty którymi witali wiosnę. Do radosnego witania wiosny przyczyniły się również zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, gdzie uczniowie mieli możliwość obserwacji budzącej się do życia przyrody.

Natomiast pod koniec miesiąca zrobiło się w naszej świetlicy bardzo świątecznie i miło poprzez wykonywanie przez uczniów wielkanocnych kartek z życzeniami dla najbliższych, papierowych zajączków, koszyczków, wielkanocnych prasowanek z koralików, pisanek ozdabianych na różne sposoby oraz dekorowanie świetlicowych sal. Przy tak pięknej pogodzie jaką mieliśmy  w minionym miesiącu uczniowie często przebywali na boisku szkolnym, aby namalować pisanki kredą na płytach chodnikowych, ułożyć świąteczne wyrazy z patyków czy pobawić się piłką w pierwszych promieniach słońca. Oprócz wielu zabaw i zajęć plastycznych odbyły się również zajęcia poświęcone nauce, a mianowicie utrwalanie tabliczki mnożenia, pisanie twórczych opowiadań o zajączku czy omówienie zwyczajów wielkanocnych oraz pierwszych zwiastunów wiosny. Nasze świetliki posadziły również rzeżuchę i twórczo ozdobiły swoje kubeczki, aby móc na święta zabrać je do domu i cieszyć się zdrowym dodatkiem do ulubionych sałatek warzywnych lub kanapek. Bez wątpienia miniony miesiąc był miesiącem pełnym zabaw, świętowania i przygotowywania się do Świąt Wielkanocnych.