Świetlica

Z okazji Walentynek Świetliki z grupy pomarańczowej wzięły udział w szeregu różnych aktywności i zabaw, wyzwalających kreatywną energię. Dzięki pracy zespołowej stworzyliśmy sensoryczny plakat w kształcie serca, będącego mozaiką złożoną z materiałów o różnych kształtach, fakturach, kolorach, grubości etc.

Moc sensorycznych doznań zapewniły dzieciom błyszczące cekiny, guziki, wata, tektura falista, piórka, plastelina, pompony, kryształki etc.
Wykonaliśmy również ciekawe doświadczenie z wykorzystaniem oleju, barwników spożywczych i tabletki musującej - w ten sposób powstała walentynkowa lampa lawa, której efekty wizualne dostarczyły dzieciom wielu emocji.

Chętne Świetliki wykonały również piękne walentynkowe ozdoby z kolorowej wełny i tektury. Ponieważ dzieci uwielbiają zabawy masami plastycznymi, wykonaliśmy nową, ciekawą ciastolinę z wykorzystaniem bułki tartej, oleju i zabarwionej wody. Cekiny i brokat pozwoliły uzyskać efekt świetlistości, dzięki któremu powstałe z masy serduszka świetnie wpisały się w karnawałowy klimat.

Nie zabrakło również słodkiego akcentu - przygotowany samodzielnie deser walentynkowy w postaci babeczek z kruchego ciasta, bitej śmietany i owoców, stanowił wisienkę na torcie i miłe podsumowanie walentynkowych zajęć.

Kinga Laskowska-Szofer

A4 Infociacho