Na początku listopada ogłosiliśmy konkurs fotograficzny „Z biało – czerwoną w tle”. Chcieliśmy, aby uczniowie, poprzez obiektyw fotograficzny, przyjrzeli się naszym barwom narodowym i miejscom, gdzie są one eksponowane. Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada było najlepszą okazją do tego.

Na konkurs wpłynęło ponad 100 pięknych, biało czerwonych prac! Co najważniejsze pokazaliście nie tylko miejsca pamięci, ale też własne domy, balkony i okna. Wpłynęły zdjęcia, na których udało się uchwycić całe ulice czy bloki z wieloma flagami. Bardzo ciekawe zdjęcia wpłynęły od osób mieszkających za miastem, które pokazują polską flagę na polu, pod lasem…. Te zdjęcia pokazują potrzebę wywieszenia flagi narodowej dla siebie, z potrzeby serca.

Komisja konkursowa w składzie pani Elżbieta Dzierżyńska, Renata Kurasińska oraz pan Andrzej Rucioch miała niełatwe zadanie. Ogromna ilość różnorodnych i ciekawych prac sprawiła, że dyskusje były burzliwe :) Zgodnie z regulaminem wybraliśmy zdjęcia, które wzbudziły nasze pozytywne emocje, które pokazują autentyczne powody do dumy i radości z faktu, że jesteśmy Polakami. Oczywiście ocenialiśmy również walory estetyczne obrazu, kompozycję i zgodność z tematem.
Oto wyniki:

I miejsce Kornelia Kowala kl. 4a
II miejsce Magdalena Wawrzyniak kl. 1a
III miejsce Laura Kroma kl. 3a

Komisja konkursowa przyznała również 4 wyróżnienia, otrzymują je:

Filip Knop kl. 2a
Piotr Szczepański kl. 6c
Adrian Kaźmierowski kl. 7e

Weronika Stankiewicz kl. 8a

Okolicznościowe dyplomy i nagrody wręczone zostaną laureatom konkursu po powrocie do szkoły.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Ze względu na dużą ilość prac konkursowych poniżej prezentujemy tylko niektóre, wybrane zdjęcia

nauczyciele historii