Dnia 20 sierpnia na cmentarzu parafialnym Nowym Tomyślu odbyło się ostatnie pożegnanie wieloletniego nauczyciela naszej szkoły - Zbigniewa Gorzelannego.

Kolega Zbigniew był wielkim miłośnikiem sportu, w szczególności badmintona, którego był prekursorem na terenie Wielkopolski.

Jako nauczyciel, wybitny trener, działacz sportowy i honorowy Prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Badmintona działał i osiągał ogromne sukcesy na rzecz tej dyscypliny. W swojej pracy zawsze kierował się dobrem i oddaniem dla drugiej osoby. To pod jego pieczą uczniowie naszej szkoły wielokrotnie zdobywali medale Mistrzostw Województwa w Badmintonie i odnosili sukcesy w mistrzostwach kraju.

Pracując jako trener badmintona wychował zawodników, którzy są wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Polski i reprezentantami kraju w tej dyscyplinie.

Jego aktywność nie ograniczała się tylko do szkoły. Był świetnym organizatorem wielu turniejów, spotkań z wybitnymi sportowcami, pełnił też funkcje w organizacjach społecznych.

Za swą działalność był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany - między innymi przez Ministra Sportu.

Jego pasje i zainteresowania nie ograniczały się tylko do obszaru sportu - był też wielkim miłośnikiem zwierząt, wielbicielem teatru i opery - a przy tym skromnym i dobrym człowiekiem.

Pozostaniesz w naszej pamięci.

Maciej Pilz