Aktualności

Od poniedziałku 01.06.2020 r. uruchamiamy częściowo bibliotekę. Prosimy o zwrot książek wypożyczonych przed ograniczeniem funkcjonowania szkoły. Jednocześnie chcemy stworzyć Wam możliwość wypożyczenia książek na wakacje :)

System biblioteczny e-biblio, w który wyposażona jest nasza biblioteka to system mobilny, a więc przystosowany do pracy zdalnej. Możecie w każdej chwili zalogować się, sprawdzić stan Waszego konta, wyszukiwać książki za pomocą smartfona lub tabletu – szybko i wygodnie. Z każdego miejsca macie mobilny dostęp do biblioteki! To sprawia, że rezerwacja książki czy przedłużenie terminu wypożyczenia są możliwe wszędzie i o każdej porze. Do nas przyjdziecie tylko odebrać przygotowaną już książkę.
Ponieważ chcemy zapewnić Wam bezpieczeństwo w czasie korzystania z biblioteki, wypożyczanie książek odbywać się będzie w pełnym reżimie sanitarnym. Wy korzystacie tylko ze strefy czytelnika, my ze strefy bibliotekarza. Przez jakiś czas nie będziecie mieli wolnego dostępu do półek. Dlatego wybierajcie i rezerwujcie książki przez e-biblio.
Zwrot wypożyczonych książek realizowany będzie poprzez odłożenie ich do dedykowanego pojemnika w strefie czytelnika.

Biblioteka czynna będzie w godzinach od 1000—1500.

Jak zarezerwować książkę?   

  1. Zaloguj się do dziennika Librus Synergia
  2. Z menu moduły wybierz e-biblio (biblioteka).
  3. Po wyszukaniu w katalogu interesującej Cię książki kliknij rezerwuj.
  4. Przyjdź odebrać lub zwrócić książkę :)

 Zamówione książki będą czekały na Ciebie w bibliotece następnego dnia.

O terminie zwrotu wypożyczonych podręczników poinformujemy w odrębnym komunikacie.

Renata Kurasińska, Małgorzata Gucia

A4 Infociacho