Przez cały poprzedni tydzień Świetliki z klasy Ic pogłębiały swoją wiedzę na temat życia mórz i oceanów. Oglądając albumy "O oceanie", "Wieloryby delfiny i morświny", "Brzegi mórz" i wiele innych, podziwialiśmy kolorystykę, kształty i wielkości morskich stworzeń. Staraliśmy się wyobrazić sobie długości i wagę wielorybów, delfinów, czy też różnych gatunków rekinów.

Oglądana przez nas prezentacja multimedialna o Morzu Bałtyckim pogłębiła wiedzę o morzu dobrze nam znanym z wyjazdów rodzinnych i wycieczek. Dzieci z dużym zapałem opowiadały o swoich ojczystych pobytach wakacyjnych. Wspominały plaże, muzea, wydmy, rejsy… Zaznaczały w swoich wypowiedziach, że woda jest brudna, co dało kolejny temat do dyskusji. Same doszły do wniosku, że zanieczyszczenie środowiska to nie tylko smog i śmieci, ale również ścieki wpływające do rzek, które wpływają do morza.
Ukoronowaniem zajęć było własnoręczne wykonanie, przez każde dziecko, dna morskiego i łodzi podwodnej na której pokładzie można oglądać życie pod wodą.

Agnieszka Roj