Aktualności

„Dobro powraca”. W myśl tej zasady uczniowie naszej szkoły postanowili podzielić się dobrym słowem i dodać otuchy najbardziej potrzebujący. Małe i duże Anioły zaczęły swoja misję.

W tym roku po raz pierwszy przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Wylosuj Anioła“. Uczniowie klas 1-6 przygotowali kartki świąteczne z życzeniami zdrowia oraz słowami wsparcia dla dzieci z oddziału onkologii. Akcja pt. „Wylosuj Anioła” zorganizowana przez Fundację „Gdy Liczy się Czas” ma na celu uwrażliwiać ludzi na potrzeby dzieci, które zmagają się z chorobą nowotworową. To okazja do wzbudzenia empatii oraz docenienia swojego zdrowia i życia. To też zachęta do dania czegoś od siebie – choćby właśnie własnoręcznie zrobionej kartki z mocą serdecznych życzeń.

Zebraliśmy ponad 100 kartek, które zostały spakowane i wysłane do Poznania i Lublina, gdzie znajduje się siedziba Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, po to, aby w niedługim czasie trafiły w ręce chorych dzieci, którym tak potrzebne jest wsparcie i podtrzymanie na duchu. Mamy nadzieje, że odrobina serca włożonego w przygotowanie kartek spowoduje uśmiech na twarzy ich adresatów.

Cudowne Anioły! Dziękujemy za udział w akcji. Jesteśmy wzruszeni nie ilością otrzymanych kartek, ale Waszym zaangażowaniem i odpowiedzialnością za wykonanie kartki. Każda z nich była przepięknie ozdobiona, wypisana, wyjątkowa. Do wielu z nich zajrzeliśmy, aby upewnić się czy treści w nich zamieszczone są odpowiednie do sytuacji – poważnej choroby dziecka, które będzie ją czytało. I ... zaskoczyliście Nas, swoją otwartością, szczerością, wsparciem i troską o drugą osobę. To piękne. Dziękujmy Wam za taką postawę. Dziękujemy za włączenie się w to przedsięwzięcie.

Wioleta Żurawska-Kozłowska

 

 

 

 

A4 Infociacho