Wydarzenia sportowe

W czwartek, 28 listopada grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe na basen do Zielonej Góry. Wyjazd został zorganizowany i sfinansowany przez działający przy szkole Uczniowski Klub Sportowy „Gimtom”, a środki pochodziły dotacji z Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu. Chłopcy po przekroczeniu drzwi prowadzących na basen po krótkim przeszkoleniu przez ratownika niemal natychmiast rzucili się w wir atrakcji proponowanych przez zielonogórski basen.

A tych jest tam nie mało: różnej długości zjeżdżalne, „rwąca rzeka”, „cebula”, wodna ścianka wspinaczkowa, balonowa wyspa, jacuzzi, sauny i wiele innych. Po dwóch godzinach wspaniałej zabawy zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Nowego Tomyśla.

Jeszcze trochę o UKS – ie…

Uczniowski Klub Sportowy „Gimtom” został założony w 2004 roku przez nauczycieli wychowania fizycznego pracujących w ówczesnym gimnazjum. Jako stowarzyszenie kultury fizycznej mamy możliwość ubiegania się o środki finansowe np. z Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu czy Starostwa Powiatu Nowotomyskiego. Środki, które co roku otrzymujemy wykorzystujemy m.in. na wynagrodzenie dla instruktorów prowadzących cotygodniowe zajęcia sportowe, zakup sprzętu sportowego, który codziennie wykorzystujecie na lekcjach wychowania fizycznego, organizację obozów sportowych (np. obóz żeglarski czy wspinaczkowy)i wyjazdów takich jak wspomniany chociażby wyjazd na basen.

Niestety dotacje z Urzędu Miejskiego czy Starostwa Powiatowego, które otrzymujemy obligują nas do tzw. finansowego wkładu własnego, procentowo odpowiedniego do przyznanej wielkości dotacji. I tu zaczyna się problem. Środki własne możemy pozyskać ze składek członkowskich, ale z tym z roku na rok jest coraz gorzej lub od sponsorów i darczyńców – z tym też nie jest najlepiej.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować osobom, które w tym roku wsparły finansowo nasz klub. W imieniu klubu bardzo dziękujemy panu Mikołajowi Ranzowi i panu Bartoszowi Marzyńskiemu. To dzięki ich sercom jesteśmy bliżsi wypełnienia zobowiązań złożonych w ofercie na ten rok, a także bogatsi o kolejny sprzęt sportowy.

Mariusz Rychter, Maciej Pilz

A4 Infociacho