W środę 20 listopada w Szkolnym Centrum Informacji odbyło się spotkanie zespołu samokształceniowego nauczycieli bibliotekarzy z terenu Gminy Nowy Tomyśl. Zaproszone panie powitał pan dyrektor Dariusz Stachecki, który przedstawił też krótko swoją wizję funkcjonowania biblioteki w szkole. Na spotkanie zaproszona została psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nowym Tomyślu Pani Agnieszka Mandziak, która przygotował dla nas referat z zakresu Profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych.

Prelegentka dużo miejsca poświęciła omówieniu problematyki uzależnień od SPA (substancji psychotropowych) oraz uzależnień behawioralnych (hazard, gry komputerowe itp.). Uczuliła nas na sygnały ostrzegawcze, które mogą sugerować, że pojawia się problem związany z uzależnieniem.

W czasie spotkania panie miały możliwość wymienić  się doświadczeniami, informacjami i omówić sprawy bieżące dotyczące naszych bibliotek. My natomiast miałyśmy okazję zaprezentować naszą bibliotekę i pochwalić się salą ciszy i relaksu.

Współorganizatorem spotkania była pani kierownik Filii Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Tomyślu Aldona Szofer.

Małgorzata Gucia, Renata Kurasińska