Aktualności

W dniach 25-26 października 2019 roku dziewięcioosobowa reprezentacja nauczycieli naszej szkoły w składzie: Lucyna Bernaczyk, Małgorzata Handzewniak, Marlena Jarczewska, Anna Król – Pawelska, Renata Kurasińska, Marzena Lemańska, Justyna Napierała, Jolanta Spychała i Dariusz Stachecki na zaproszenie Microsoft, wzięła udział w konferencji Polish E2 Education Exchange. Konferencja odbyła się w Warszawie i była przeznaczona dla nauczycieli posiadających tytuł Microsoft Innovative Educator Expert. Nasza szkoła może poszczycić się aż piętnastoma edukacyjnymi ekspertami oraz prestiżowym tytułem Microsoft Schowcase School.

Podczas konferencji mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszą ofertą edukacyjną oraz wymienić doświadczeniami z innymi szkołami. Pierwszego dnia w siedzibie polskiego oddziału Microsoft czekała na nas seria wykładów oraz spotkań z nauczycielami z całego kraju. Drugi dzień konferencji miał charakter warsztatowy i odbywał się w nowoczesnej przestrzeni edukacyjnej, jaką jest Centralny Dom Technologii. Tam wszyscy uczestnicy byli podzieleni na grupy i wykonywali poszczególne zadania według koncepcji STEAM. Wymagały one od nas kreatywności, krytycznego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów. Na uczestników czekały prawdziwe wyzwania z zakresu nauki, technologii, inżynierii, matematyki i sztuki. Wszystkie aktywności były wspierane narzędziami pakietu Office 365 z aplikacją Microsoft Teams na czele. Nie były to łatwe zadania, wymagały sporo zaangażowania i wykorzystania umiejętności design thinking. Poznaliśmy wiele ciekawych rozwiązań metodologicznych. Zachwyciły nas koncepcje nowoczesnego aranżowania przestrzeni. Wróciliśmy do Nowego Tomyśla naładowani pozytywną energią i przede wszystkim z głowami pełnymi pomysłów na ciekawe, angażujące zajęcia z naszymi uczniami.

Dariusz Stachecki

A4 Infociacho