Aktualności

            W piątek 17 maja 2019 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyły się XXI Gminne Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z udziałem uczniów i wychowanków z sześciu nowotomyskich placówek: Przedszkola Specjalnego Akademii Edukacji Montessori "Małpi Gaj", Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi „Bajkowe Zacisze”,  I Akademickiej Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego, Środowiskowego Domu Samopomocy  oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej.  

            Na widowni zasiedli zaproszeni goście: przedstawiciele miejscowych władz, dyrektorzy placówek oświatowych oraz instytucji na co dzień wspierających naszych wychowanków i ich rodziców a także osoby, dla których Dzień Godności obchodzimy.

            Uroczystość zaczęła się od wzruszającego momentu. Wszyscy uczcili minutą ciszy pamięć niedawno zmarłego wiceburmistrza Nowego Tomyśla oraz wieloletniego dyrektora naszej szkoły pana Andrzeja Wałęsy – osoby, która wniosła duży wkład w pomoc osobom z niepełnosprawnością.

Wśród gromkich braw i kwiatów wybrzmiały życzenia i podziękowania skierowane do prezes Stowarzyszenia „Rodzinka” – pani Renaty Opali i pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia – pani Emilii Wałęsy.

            Po części oficjalnej młodzi artyści zaprezentowali program artystyczny, który dostarczył publiczności wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Uczennice naszej szkoły – klasy 3L - Geisler Małgorzata, Kalinowska Oliwia i Stankiewicz Weronika przedstawiły swoją codzienność, pasje i marzenia w krótkich etiudach filmowych.

Tradycją Dnia Godności jest obdarowanie wszystkich uczestników i gości uroczystości talizmanami szczęścia. Tym razem były to serca przygotowane przez nowotomyskich gimnazjalistów.

            Po koncercie i wspólnie zaśpiewanym hymnie Dnia Godności pełni wrażeń uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy prac plastycznych wychowanków oraz na słodki poczęstunek. Rozmowom nie było końca.

Za pomoc i ogromny wkład pracy w przygotowanie tego święta serdecznie wszystkim dziękujemy!

Arleta Kucz

 

 

 

 

A4 Infociacho