Szkolne Centrum Informacji

14 maja 2019 r. uczniowie klasy 5e wzięli udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu.  Spotkanie odbyło się ramach projektu „A to historia! Czyli sto POCIECH z KRÓLÓW POLSKICH”,  a przeprowadził je pisarz i ilustrator Paweł Wakuła.

Paweł Wakuła – rysownik – humorysta, absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej. Od lat związany jest z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci (i nie tylko) – „Angorka”. w 2007 roku zbiór opowiadań „Co w trawie piszczy został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. W 2011 został nominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za „Kajtka i Yetika”.

Paweł Wakuła opowiadał o kulisach pracy rysownika, a także o historii powstania swoich książek. Dużo czasu poświęcił książce ,,Jagiełło pod prysznicem”, w której w sposób humorystyczny opowiedziane są historie władców Polski. Jednocześnie pan Paweł rysował bohaterów swoich opowieści za pomocą jednego ze swych ulubionych narzędzi – flamastra. Zadaniem uczniów było narysowanie wybranego króla Polski uwzględniając jego cechy charakterystyczne. Dziękujemy za fajne spotkanie. 

Renata Kurasińska

A4 Infociacho