Edukacja wczesnoszkolna

Casto-LAB oraz ICB to dwa niezwykle ciekawe miejsca, które kilka dni temu odwiedzili uczniowie klasy 2 a. W czasie swojej klasowej wycieczki wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Castoramie oraz obejrzeli interaktywną wystawę w  Centrum Bezpieczeństwa Skoda. Przygoda z majsterkowaniem miała miejsce w sklepie Castorama. „Majsterkowo” to warsztaty edukacyjne dla dzieci, których ideą jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania.

W ramach warsztatów dzieci miały możliwość zbudowania skrzyneczek i ich pomalowania, których przeznaczenie było kwestią wyobraźni: na kredki, na maskotki, na gwoździe, na kwiaty…..

Po wizycie w Casto-Lab, kolejnym punktem wycieczki, było Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab. Tu uczniowie mieli możliwość poznania zasad działania oraz sposobów funkcjonowania najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa współczesnych aut oraz uzyskania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na drogach oraz wiedzy z zakresu szeroko rozumianej współczesnej motoryzacji. W każdej z 5 stref drugoklasiści korzystali z interaktywnych eksponatów oraz mogli doświadczyć wielu sytuacji drogowych. Mogli także sprawdzić swoją wiedzę w quizach wiedzowych oraz wcielić się w kierowców korzystając z symulatorów jazdy.
Pełni wrażeń, z dużą dawką wiedzy i nowych doświadczeń uśmiechnięci drugoklasiści powrócili do Nowego Tomyśla.

Magdalena Wartel, Magdalena Plura

A4 Infociacho