Edukacja wczesnoszkolna

W miniony weekend 16-17.02 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbywał się  V Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla. Jedną z atrakcji tego konkursu były warsztaty modelarskie dla dzieci, w których to uczestniczyła grupa uczniów z klasy II a wraz z wychowawcą.

Przygodę z modelarstwem dzieci rozpoczęły od zwiedzania wystawy modeli kartonowych i obejrzenia naprawdę zadziwiających form. Wśród wielu ciekawych egzemplarzy dzieci podziwiały nie tylko różnorodność modeli, ale również wielkość. Wszystkie modele konkursowe wystawione były w różnych kategoriach wiekowych (Młodzik, Junior, Senior) oraz  różnych sekcjach, m. in. artyleria, okręty, pojazdy szynowe, żaglowce, helikoptery, budowle i wiele innych. Następnie same mogły przygotować wybrany przez siebie model. Po blisko dwugodzinnej pracy, wymagającej skupienia, wyobraźni przestrzennej, precyzji i dokładności powstały: domy z werandą, helikopter wojskowy i samochód wojskowy HUM-VEE.

Zapraszam do obejrzenia efektów pracy małych modelarzy, którzy zgodnie stwierdzili, że tego rodzaju aktywność twórcza bardzo im się podobała, a swój wolny czas mogli pożytecznie i kreatywnie wykorzystać.

Magdalena Wartel Wychowawca klasy II a

A4 Infociacho