Aktualności

2 lutego 2019 r. uczennica naszej szkoły, Daria Wojciechowska z klasy 3a gimnazjum, wzięła udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego w VI Liceum Ogólnokształcącym im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W etapie wojewódzkim uczestniczyło 62 uczniów z wielkopolskich szkół. Daria rozwiązała pisemny test na poziomie B2 z elementami C1, który obejmował: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, środki leksykalno-gramatyczne, funkcje językowe , wiedzę o Wielkiej Brytanii i Irlandii do roku 2010 i wydarzenia bieżące (historia, geografia, kultura - ważne wydarzenia, miejsca, postaci; monarchia). Daria zakwalifikowała się do części ustnej razem z 32 uczniami, którzy uzyskali wymaganą liczbę punktów z części pisemnej.

W części ustnej uczniowie musieli opisać obrazek oraz wypowiedzieć się na wylosowane tematy. Po wyczerpującej sobocie, oczekiwanie na wyniki było jeszcze bardziej emocjonujące. W poniedziałek 4 lutego otrzymaliśmy fantastyczną wiadomość - Daria uzyskała tytuł LAUREATA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO!!! Warto dodać, że w poprzednich latach Daria uzyskała dwukrotnie tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego w latach 2017 i 2018.
To pierwszy laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego w historii naszej szkoły. Czekamy na kolejne sukcesy i dobre lokaty Darii w pozostałych konkursach, które jeszcze przed nią w tym roku szkolnym.

GOOD  LUCK

Maria Neubauer-Darska

 

A4 Infociacho