Świetlica

Świetliki z klas IIa i IIc włączyły się w ogólnopolską akcję pod nazwą Marzycielska Poczta. Podczas zajęć świetlicowych napisaliśmy listy, które zostały wysłane do chorych dzieci z całego kraju. Mamy nadzieję, że nasze rysunki, laurki oraz ciepłe słowa wywołają uśmiech na wielu twarzach i pomogą małym pacjentom dzielnie walczyć o swoje zdrowie. Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

Wystartowała 12 października 2009 roku, jest akcją stałą, która nieustannie tętni życiem. Idea Marzycielskiej Poczty polegająca na niesieniu dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą, szybko się przyjęła i teraz jest to jedna z najpopularniejszych tego typu akcji na świecie.

Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, dołączając podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent.

Świetliki z zaangażowaniem i przejęciem wykonały pierwsze laurki. Była to dla nich lekcja wrażliwości, empatii i otwarcia na potrzeby rówieśników. Listy będziemy pisać i wysyłać systematycznie co miesiąc.

Kinga Walla

 

A4 Infociacho