Aktualności

W ostatnią środę, 11 kwietnia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w europejskim konkursie języka angielskiego The Big Challenge. Konkurs miał formę testu online, który sprawdzał znajomość słownictwa i gramatyki oraz umiejętność rozumienia tekstów czytanych i słuchanych. 

W konkursie wzięło udział 74 uczniów klas 4. i 7. szkoły podstawowej oraz klas II i III oddziałów gimnazjalnych. Uczestnicy rozwiązywali test na jednym z trzech poziomów zaawansowania: A1, A2 i B1. Mieli 45 minut na udzielenie odpowiedzi na 45 pytań. 

Wyniki konkursu zostaną udostępnione 22 maja i przekazane do wiadomości uczniów tuż po tym terminie. Każdy uczestnik tegorocznego konkursu otrzyma dwie nagrody gwarantowane, przysługujące mu bez względu na uzyskany wynik: dyplom oraz plakat ilustrujący znane miejsca w krajach anglojęzycznych. Laureaci pierwszych miejsc w klasyfikacji regionalnej i krajowej na poszczególnych poziomach językowych otrzymają również puchary, koszulki i sprzęty elektroniczne. Zdobywcy pierwszych miejsc w klasyfikacji szkolnej dostaną medal The Big Challenge School Award, a wśród wszystkich uczestników rozlosujemy dodatkowe nagrody w postaci książek, kalendarzy i pomocy naukowych do nauki języka angielskiego oraz gadżetów tematycznych. Rozdanie dyplomów i nagród nastąpi po 30 maja. O dokładnym terminie poinformujemy uczniów za pomocą dziennika Librus.

Każdy uczestnik, który założy konto na stronie konkursu (https://www.thebigchallenge.com/pl/), będzie mógł z niego pobrać i wydrukować imienny certyfikat potwierdzający swój aktualny poziom językowy. Do założenia konta potrzebna jest nazwa użytkownika, hasło oraz (opcjonalnie) adres mailowy.

Dziękujemy za zainteresowanie konkursem. Mamy nadzieję, że udział w nim był dla was cennym doświadczeniem.

Lucyna Bernaczyk, Wioleta Żurawska-Kozłowska

A4 Infociacho