W środę 15 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na lapbooka o Feliksie Szołdrskim. Była to druga edycja konkursu ogłaszanego z okazji Dnia Patrona. Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych (klasy edukacji wczesnoszkolnej oraz starsze). Uczestnicy zachwycili jury pomysłowością wykonania lapbooków, z których każdy stanowi cenne źródło wiedzy o życiu naszego Patrona.

Przekonaliśmy się, że kreatywność jest mocną stroną naszych uczniów, o czym świadczą między innymi ręcznie wykonane elementy dawnych strojów, oryginalne rysunki, grafiki czy okienka z ciekawostkami, wpływające na wartość estetyczną prac. Organizatorki konkursu przyznały następujące nagrody:

W kategorii klas 1-3:

I miejsce – Emilia Andrzejewska z klasy IIIb;
II miejsce – Oliwia Ceyza z klasy IId;
III miejsce – Aleksander Szymański z klasy IIIa

W kategorii klas 4-8:

I miejsce – Kornelia Kowala z klasy Va;
II miejsce – Blanka Kędzia z klasy Va;
III miejsce – Wiktor Skałecki z klasy VIIa

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk pana dyrektora Dariusza Stacheckiego pamiątkowe dyplomy, natomiast laureaci dodatkowo upominki ufundowane przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy za wsparcie. Prace konkursowe można obejrzeć w holu na parterze, przy wejściu do szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zaangażowanie, laureatom serdecznie gratulujemy. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

Kinga Laskowska-Szofer, Ewelina Bańkowska