W piątek 17 maja 2019 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyły się XXI Gminne Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z udziałem uczniów i wychowanków z sześciu nowotomyskich placówek: Przedszkola Specjalnego Akademii Edukacji Montessori "Małpi Gaj", Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi „Bajkowe Zacisze”,  I Akademickiej Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego, Środowiskowego Domu Samopomocy  oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej.

W tym tygodniu poznaliśmy wyniki międzynarodowego konkursu The Big Challenge, w którym wzięło udział 76 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test językowy na czterech poziomach: od A1 do B1. Test zawierał pytania dotyczące słownictwa, gramatyki i wiedzy o krajach anglojęzycznych; sprawdzał też umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz prawidłowego wymawiania słów.

8.05.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IV Nowotomyskim Rowerowym Rajdzie Katyńskim. Wyruszyliśmy sprzed Szkoły Podstawowej nr 1 by przy Dębach Katyńskich posadzonych w Nowym Tomyślu oddać cześć pomordowanym w 1940 r. i zapalić symboliczne znicze.

W tym roku nasze Szkolne Trójkowe Rekolekcje  odbyły się w dniach 6 - 8 maja pod hasłem „W mocy Ducha Świętego - Chrystusa ukrzyżowanego". Nauki w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa głosił o. Krzysztof, redemptorysta z Torunia, a w szkole bardzo ciekawe spotkania z dziećmi i młodzieżą prowadzili studenci z duszpasterstwa akademickiego Parafii św. Józefa w Toruniu. Ci młodzi ludzie dawali świadectwa swojego życia i swojej wiary. Nie zabrakło chwil radości, ale także zadumy i zatrzymania.

W dniach 6 – 8 maja 2019 w naszej szkole odbywać się będą Rekolekcje Szkolne. Tematem przewodnim rekolekcji jest „W mocy Ducha Świętego – Chrystusa Ukrzyżowanego!”.  Zajęcia zorganizowane będą w trzech grupach wiekowych. Pierwsza grupa to uczniowie klas pierwszych i drugich, druga grupa to uczniowie klas IV – VII oraz trzecia – klasy ósme i trzecie gimnazjum.

Dnia 5 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych, organizowanych dla uczniów szkół podstawowych oraz klas trzecich dotychczasowych gimnazjów. W roku szkolnym 2018/2019 Wielkopolski Kurator Oświaty zorganizował łącznie 22 konkursy przedmiotowe, w których uczestniczyło około 21 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych i 16 tysięcy gimnazjalistów z całego województwa wielkopolskiego.

W środę 3. kwietnia 78 uczniów naszej szkoły przystąpiło do międzynarodowego konkursu językowego The Big Challenge. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 45-minutowego testu online obejmującego pytania z zakresu słownictwa, gramatyki i wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego oraz zadania sprawdzające umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem. Uczniowie zostali podzieleni na grupy pod względem zaawansowania w nauce języka angielskiego - od poziomu A1 (klasy 4. i 5.) do poziomu B1 (klasy 3. gimnazjalne).

Szanowni Państwo,
w związku z informacją o zawieszeniu akcji strajkowej nauczycieli od soboty 27 kwietnia br. informuję, że od poniedziałku 29 kwietnia zostaną wznowione w naszej szkole zajęcia dydaktyczne zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Wczoraj wstrząsnęła nami informacja o śmierci Andrzeja Wałęsy. Dziś wiemy już, że uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 13 kwietnia o godzinie 13:00 na cmentarzu parafialnym w Nowym Tomyślu.

W związku z tym pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu wyszli z inicjatywą wspólnego pożegnania Naszego Dyrektora.

Spotkajmy się w sobotę o 11:45 przed budynkiem szkoły i wspólnie udajmy się na cmentarz. Każdy z nas będzie miał w ręku białą różę.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się do nas przyłączyć, absolwentów Gimnazjum, byłych i obecnych uczniów Trójki. Przyjdźcie razem ze swoimi rodzicami i wspólnie po raz ostatni pożegnajmy niezwykłego człowieka, który naszej szkole oddał swoje serce...

Z ogromnym żalem zawiadamiam, że w środę, 10 kwietnia po nieudanej walce z nagłą chorobą odszedł od nas Andrzej Wałęsa, wieloletni Dyrektor naszej szkoły, Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla.