Uczniowie klas pierwszych b, c i d w ramach cyklu zajęć promujących zdrowie i rozsądne odżywianie się podczas zajęć świetlicowych w dniu 17 maja br. wykonywali zdrowe i pożywne  sałatki owocowe, które oprócz tytułowych owoców zawierały również naturalny jogurt, miód oraz różnego rodzaju orzechy, a także nasiona słonecznika.

W czwartek 16 maja dzieci z klas IIa i IIC, uczęszczające do świetlicy szkolnej, odwiedziły pracowników nowotomyskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień. Ta niecodzienna wizyta podyktowana została potrzebą poznania zadań oraz specyfiki pracy osób, które swoje codzienne obowiązki wykonują w służbie Państwu i na rzecz obywateli.

W piątek 10 maja 2019r. miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na stroik wielkanocny. Była to już kolejna odsłona konkursu plastycznego na stroik okazjonalny. Do konkursu zgłoszonych zostało kilkadziesiąt prac, wykonanych różnymi technikami i w różnym formacie. Uwagę zwracała wysoka estetyka oraz duży nakład pracy włożony w wykonanie stroików.

10 maja dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klas IIa i IIc odwiedziły Nowotomyski Ośrodek Kultury. Była to jednak wizyta inna niż wszystkie, ponieważ tym razem zwiedziliśmy NOK od kuchni. Dzięki uprzejmości Pani dyrektor, mogliśmy zajrzeć do wszystkich sal, w których odbywają się zajęcia i warsztaty. Na sali baletowej spróbowaliśmy swoich sił w tańcu przed lustrem, a sala widowiskowa stała się na chwilę miejscem artystycznych popisów naszych Świetlików. Zajrzeliśmy też za kulisy i policzyliśmy wszystkie krzesła na widowni.

W czwartek 9 maja Świetliki z klas IIa i IIc gościły panią Emilię Korek, doktor nauk medycznych w dziedzinie dietetyki. Pani Emilia jest adiunktem w Katedrze i Zakładzie Fizjologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2011 roku prowadzi Poradnię Dietetyki Klinicznej i Estetycznej. Głównym celem spotkania z naszymi drugoklasistami było przekazanie im wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz zasad tworzenia i stosowania zróżnicowanej diety, wartościowej dla organizmu młodego człowieka.

W ciągu kilku minionych miesięcy, Świetliki z klas IIA i IIC poznawały niezwykły świat muzyki klasycznej. Podczas zajęć rozbrzmiewały dźwięki trąbki, harfy, klarnetu, wiolonczeli i wielu innych instrumentów. Dzięki nagraniom koncertowym mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca muzyków orkiestry symfonicznej oraz poznać poszczególne grupy instrumentów.

W środę 4 kwietnia 2019 roku, Biblioteka Pedagogiczna z Nowego Tomyśla przeprowadziła lekcję biblioteczną dla uczniów klas pierwszych uczęszczających do świetlicy szkolnej. Dzieci miały okazję zwiedzić bibliotekę oraz obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą jej funkcjonowania. Druga część spotkania odbyła się w sali świetlicowej nr 127, gdzie uczniowie wykonali planszę zatytułowaną „Życzenia książki”. Na plakacie znalazły się między innymi takie hasła jak: „Nie zaginaj rogów”

Wzorem ubiegłego roku, dzieci z klas IIa i IIc, uczęszczające do świetlicy szkolnej, zaangażowały się w pomoc dla poznańskiego wolontariatu. Stowarzyszenie "Zupa na Głównym", które przez cały rok, w każdą sobotę na Dworcu Głównym w Poznaniu rozdaje żywność ubogim i potrzebującym, otrzyma od naszych drugoklasistów 100 własnoręcznie przygotowanych, kolorowych kartek wielkanocnych z życzeniami dla swoich  podopiecznych.

Uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej, wzięli udział w IV Międzyszkolnym Świetlicowym Konkursie Plastycznym na najpiękniejszą kartkę wielkanocną, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Tomyślu.
Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci, popularyzacja plastycznej twórczości dzieci oraz kultywowanie tradycji świąt wielkanocnych. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników, które odbędzie się 13 kwietnia 2019r. oraz życzymy uczniom powodzenia i wielu sukcesów.

Kwiecień to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Florysty. Z tej okazji zaprosiliśmy na zajęcia świetlicowe panią florystkę, Gabryelę Beyga, z nowotomyskiej kwiaciarni Azalia, która poprowadziła dla dzieci warsztaty florystyczne. Były to kolejne zajęcia z cyklu spotkań związanych z poznawaniem różnych zawodów. Dzięki praktycznej formie zajęć, dzieci zobaczyły na czym polega sztuka układania kwiatowych bukietów. Miały również okazję wykonać samodzielnie piękne wiosenne kompozycje z żonkili, bukszpanu, bazi, mchu i kolorowych dekoracji.