25 listopada 2020 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu świętowali Dzień Pluszowego Misia. To radosne święto obchodzone jest w Polsce od niedawna, ponieważ dopiero od 2002 roku - setnej rocznicy powstania maskotki.

Trójkowym pierwszakom nie przeszkodziła pandemia, na przeszkodzie nie stanęło im też zdalne nauczanie - w środę (jak co dzień) zalogowały się z samego rana na platformie Teams, żeby celebrować ten szczególny dzień w klasowym gronie i co najważniejsze, w towarzystwie swoich pluszaków. Wychowawczynie rozpoczęły zajęcia od kolorowych prezentacji multimedialnych i zapoznania dzieci z historią powstania pluszowego misia. Zaraz po tym wysłuchały wspaniałych opowieści o ukochanych maskotkach, które jak się okazało w kilku przypadkach są przy dzieciach od pierwszych dni życia, inne mają zaledwie kilka tygodni, a jeszcze inne, to pamiątka rodziców z lat dzieciństwa. Było mnóstwo niesamowitych i wzruszających  historii, a każda z nich wyjątkowa.

W tym trudnym dla najmłodszych uczniów czasie, którego nie mogą spędzić w tradycyjnej, szkolnej klasie Panie przygotowały dla swoich wychowanków szereg zabaw, quizów i gier interaktywnych, a wśród nich np: misiowe poszukiwanie skarbu, rozwiązywanie rebusów i krzyżówek, odkodowywanie misiowych obrazków, rysowanie zakodowanych misiów, układanie misiowych puzzli, oglądanie fragmentów misiowych bajek, czytanie książek, których głównymi bohaterami są misie, czy śpiewanie misiowych piosenek. Było prawie jak w szkole. Nie mogło oczywiście zabraknąć prac plastycznych, których  różnorodność przyprawia o misiowy zawrót głowy – dzieci baaardzo się postarały.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z trójkowych obchodów Dnia Pluszowego Misia. Pierwszaki spędziły go w bardzo miłej, radosnej atmosferze, humory im dopisywały, a podczas gier i zabaw, były bardzo aktywne - spisały się na medal.

Nauczycielki klas pierwszych