W czwartek 24 listopada klasa 3e była z wizytą w Restauracji Pizzerii Freedom w Nowym Tomyślu. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii oraz przypomnienie zasad kulturalnego zachowania się w restauracji podczas spożywania posiłku, ale przede wszystkim postanowiliśmy samodzielnie przygotować pizzę z ulubionych dodatków.

Pod czujnym okiem kucharzy wyrabialiśmy i rozwałkowaliśmy ciasto. Następnie każdy układał według własnego pomysłu, a właściwie smaku ulubione dodatki. Były pizze z szynką, pieczarkami, kabanosem, salami, kukurydzą i oczywiście z dużą ilością sera i sosu pomidorowego. Potem nasze pizze na dużej „łopacie” zostały przeniesione do pieca, a my popijaliśmy herbatkę. Po upieczeniu delektowaliśmy się, a może raczej pałaszowaliśmy  danie.

Na zakończenie każdy został pasowany na Pirata, przyjąwszy wymyślone przez siebie pirackie imię oraz otrzymał dyplom potwierdzający udział w warsztatach. Za wspaniałą przygodę kulinarną dziękujemy właścicielowi pizzerii Freedom (Pirat Pizza) oraz wszystkim pracownikom.

Uczniowie klasy 3e z wychowawcą Danutą Reiman