Rozstrzygnięcie konkursu na lapbooka z okazji Dnia Patrona Szkoły

Dzień Patrona to w każdej społeczności szkolnej święto wyjątkowe. W bieżącym roku szkolnym obchody tej ważnej uroczystości utrudniła nam nadzwyczajna sytuacja w kraju, związana z epidemią koronawirusa oraz obostrzeniami, jakie się z nią wiążą.

Chcąc jednak uczcić pamięć Feliksa Szołdrskiego, nauczyciele „Trójki” przygotowali różne konkursy dotyczące naszego Patrona, w których uczniowie wszystkich klas mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą jego życia oraz różne umiejętności i talenty, jakie zaprezentowali, przygotowując prace konkursowe w różnych formach.

Jedną z nich jest lapbook. Jak się okazało – stanowił nie lada wyzwanie dla naszych wychowanków. Znalazło się jednak siedmiu śmiałków (troje uczniów z klas 1-3 oraz czworo uczniów klas starszych), którzy postanowili, że spróbują mu sprostać. I poradzili sobie doskonale!

Jedynym sposobem przedstawienia prac konkursowych w obecnej sytuacji, było przesłanie ich drogą elektroniczną organizatorce konkursu. Prace zostały ocenione przez jury w składzie: Kinga Laskowska-Szofer, Małgorzata Paszke, Sonia Halasz. Ocenie podlegała przede wszystkim samodzielność wykonania pracy konkursowej, a także jej wartość twórcza, oryginalność, poziom artystyczny, estetyka wykonania oraz merytoryczność danych dotyczących Feliksa Szołdrskiego.

W kategorii klas 1-3 przyznano następujące nagrody:

1 miejsce – Laura Kroma kl. 2a

2 miejsce – Joanna Prętka kl. 2c

3 miejsce – Aleksander Szymański kl. 1a

Klasy 5-8:

1 miejsce – Agnieszka Intek kl. 6a

2 miejsce ex aequo: Oliwia Murawska kl. 8a oraz Adrian Kaźmierowski kl. 6e

3 miejsce Justyna Kania kl. 7a

Spotkanie z laureatami konkursu, wręczenie dyplomów oraz upominków odbędzie się po wznowieniu zajęć szkolnych. Mam nadzieję, że uda się też zorganizować wystawę prac konkursowych – zasługują bowiem na to, by je wyeksponować i tym samym przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia naszego Patrona.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, dziękuję za Wasze zaangażowanie, za czas poświęcony mimo wielu obowiązków związanych ze zdalną nauką. Już teraz życzę Wam udanych, pełnych wrażeń wakacji!

Kinga Laskowska-Szofer