POWIATOWE POTYCZKI JĘZYKOWE

Dnia 25 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie języka angielskiego i niemieckiego dla gimnazjalistów. Konkurs ma na celu sprawdzenie poziomu znajomości obu języków oraz uświadomienie uczestnikom możliwości praktycznego zastosowania wiedzy zdobytej na lekcjach języka obcego. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele 9 szkół powiatu nowotomyskiego, którzy mieli za zadanie np. uzupełnić wyrażeniami tekst piosenki, wykonać rysunek w oparciu o tekst słuchany lub ułożyć opowiadanie z wylosowanych klocków i opowiedzieć je, rozwiązać rebus czy odpowiedzieć na pytania do filmu „Shrek”.
Naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły.

Zespół klas drugich:
•    Daria Wojciechowska z klasy 2a,
•    Emil Frański z klasy 2a,
•    Łukasz Ruta z klasy 2a,
•    Natasza Jakubowska z klasy 2e,

oraz zespół klas trzecich:
•    Zofia Lange z klasy 3a,
•    Maksymilian Fabian z klasy 3a,
•    Piotr Szurek z klasy 3a,
•    Kornelia Dolewa z klasy 3c.

Po wykonaniu sześciu zadań okazało się, że reprezentacja uczniów klas drugich gimnazjum naszej szkoły przeszła do ścisłego finału i ostatecznie zajęła II miejsce. Na miejscu I uplasowali się uczniowie ze Zbąszynia. Miejsce III zajęli  reprezentanci Opalenicy. Reprezentacja klas trzecich naszej szkoły ukończyła konkurs na V miejscu.
Obie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody takie jak Smart Watch-e czy darmowe karnety do siłowni BEHAPOWIEC.

Zwycięzcom gratulujemy.

Maria Neubauer-Darska