POWIATOWE POTYCZKI JĘZYKOWE

Tuż przed „Majówką” – 28 kwietnia 2022 delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w III Powiatowych Potyczkach Językowych zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu. Konkurs miał na celu doskonalenie wiedzy z zakresu języków obcych oraz dał uczniom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce.

W konkursie udział wzięło 12 szkół z powiatu nowotomyskiego. Wśród uczniów reprezentujących naszą szkołę znaleźli się: Laura Mańczak (kl.7a), Julia Górna (kl.8a), Sebastian Kubacki (kl. 7d) oraz Mateusz Sara (kl. 8d). Podczas trwających kilka godzin potyczek, uczniowie mieli do wykonywania różnego typu zadania w języku angielskim oraz niemieckim. Konkurencje w formie gier i zabaw sprawdzały poszczególne umiejętności językowe uczniów: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu pisanego, pisanie i mówienie.

Uczniowie naszej szkoły zajęli V miejsce otrzymując Dyplom oraz atrakcyjne nagrody. Serdecznie gratulujemy!

Anna Adamczak