Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Witamy w Trójce

Czwartek 23 maja uczniowie z klas 2a i 3e spędzili w Pirackim Parku Rozrywki Nenufar Clubu w Kościanie. Dzieci wraz z opiekunami wyruszyły na wycieczkę z samego rana. Na miejsce dotarliśmy jako pierwsi, więc przez małą godzinkę mieliśmy cały park tylko dla siebie 😊. Jedyną naszą troską była pogoda, na szczęście deszcz i burza przyszły dopiero po […]

Czytaj więcej...


Trójkowy Dzień Rodziny to święto wszystkich rodzin naszej szkolnej społeczności, które na stałe zagościło w kalendarzu SP3. Tego dnia, jak co roku, zaprosiliśmy rodziców, dziadków, ciocie, wujków i opiekunów uczniów edukacji wczesnoszkolnej do wspólnych aktywności rozwijających umiejętność współpracy, zacieśniających relacje, pogłębiających kontakt fizyczny i emocjonalny z dzieckiem. W środę 22 maja 2024 r., punktualnie o […]

Czytaj więcej...


W poniedziałek 20 maja odbyło się drugie Trójkowe Art Party, czyli impreza artystyczna dla najmłodszych uczniów Trójki, łącząca sztukę, muzykę i taniec. Ideą przedsięwzięcia jest edukacja artystyczna od najmłodszych lat, nauka przez zabawę oraz czerpanie radości z tworzenia. W tym roku w Art Party wzięło udział niemal 40 dzieci. Ta wesoła, nastawiona na działania twórcze […]

Czytaj więcej...


Gdy ósmoklasiści zmagali się z egzaminem, trzydzieścioro czworo uczniów z klas 7b, 5c, 7c, 7a i 6c wraz z opiekunami p. Marzeną Dach-Kolanko, p. Marią Neubauer-Darską, p. Arletą Kucz i p. Mariuszem Rychterem wypoczywało na Dolnym Śląsku. Udaliśmy się tam w pogodną środę 15 maja. Naszym punktem noclegowym i bazą wypadową była malownicza miejscowość w […]

Czytaj więcej...


W piątek 17 maja został rozstrzygnięty Szkolny Turniej Klas 1-3 o tytuł „EKO KLASA”.  Klasy pierwsze rywalizowały w turnieju poprzez wykonanie albumu prac plastycznych dotyczących ochrony środowiska. Prace uczniów były wykonane dowolną techniką, a następnie połączone w album. Pierwsze miejsce a zarazem tytuł EKO KLASA PIERWSZA otrzymała klasa 1a. Wszystkie prace uczniów były wykonane bardzo starannie i nawiązywały […]

Czytaj więcej...


Z radością i dumą informuję, że uczniowie naszej Szkoły – Aleksander Szymański z klasy 5a oraz Emilia Andrzejewska z klasy 5b, zostali laureatami konkursu plastycznego ogłoszonego przez Burmistrza Nowego Tomyśla oraz Fundację Willow Art. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu w dowolnej technice pracy plastycznej, ukazującej wybraną wiklinową instalację, znajdującą się na terenie Gminy Nowy Tomyśl. Nasi […]

Czytaj więcej...


Po raz czwarty zapraszamy uczniów klas IV – VIII do napisania recenzji książki w ramach akcji „Czytałem – polecam”. Wybierz książkę spoza kanionu lektur i podziel się z nami swoimi wrażeniami! Niech inni uczniowie, za Twoją namową, również sięgną po książkę. Zapoznaj się z regulaminem, podejmij decyzję, napisz, weź udział i wygraj czytnik e-booków! REGULAMIN KONKURSU NA […]

Czytaj więcej...


28 kwietnia 2024 r. ponad 50-osobowa grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w kolejnej edycji akcji Kibicuj z Klasą. To był już nasz trzeci wyjazd na stadion w Poznaniu. Lech Poznań w meczu przyjaźni podejmował Cracovię. Na trybunach zasiadło przeszło 40 tysięcy kibiców. Zarówno pogoda, jak i atmosfera na stadionie były wyśmienite. Nasza […]

Czytaj więcej...


Maj to miesiąc szczególnie oddany czci Matki Bożej, w polskiej tradycji religijnej. Jest to czas, kiedy w wielu miejscach organizowane są uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny oraz nabożeństwa majowe, a liczne kapliczki maryjne stają się miejscem modlitwy i skupienia dla wiernych. Kapliczki maryjne są nieodłączną częścią polskiego krajobrazu. Spotykamy je zarówno na obrzeżach miast, jak […]

Czytaj więcej...


8 maja, w Dniu Bibliotekarza, uczniowie klasy 4d i 4e z opiekunką p. Marleną Jarczewską wzięli udział w niezwykłym spotkaniu autorskim w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Gościem biblioteki była Roksana Jędrzejewska – Wróbel – uznana autorka książek dla dzieci i popularyzatorka dobrej literatury dziecięcej, scenarzystka, doktor literaturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego. Laureatka tegorocznej Nagrody Literackiej Podróż Hestii za najciekawszą i […]

Czytaj więcej...


Kwiecień w świetlicy szkolnej owocował wieloma różnorodnymi aktywnościami związanymi z nietypowymi świętami, jak i tymi dobrze wszystkim znanymi, a motywem przewodnim tego miesiąca było powiedzenie: W zdrowym ciele zdrowy duch. Początek kwietnia to przede wszystkim zabawa na świeżym powietrzu, rozgrywki w piłkę nożną oraz rysowanie kredą po większej powierzchni. Było to świetne wprowadzenie do tematu […]

Czytaj więcej...


Międzynarodowy Dzień Tańca, obchodzony na świecie 29 kwietnia, został ustanowiony w 1982 r. przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO). Datę święta wybrano na pamiątkę chrztu wybitnego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Przesłaniem tego święta jest celebrowanie tańca, czerpanie radości z uniwersalnego charakteru tej formy sztuki, przekraczanie granic politycznych, […]

Czytaj więcej...


Jak co roku delegacja naszej szkoły, z opiekunem panem Janem Klimko, włączyła się w patriotyczne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Święta ustanowionego na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Określała ona podstawy ustroju państwowego i społecznego, jej autorami byli m.in. król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj.W uroczystości udział […]

Czytaj więcej...


Nietypowe lekcje historii odbyły się w klasie 6a i 6c. Uczniowie w ramach projektu edukacyjnego przygotowali „obiad czwartkowy” u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Sami wybrali sobie postać, w którą postanowili się wcielić, wyszukali o niej informacje oraz przygotowali przebranie. Dużo czasu poświecili na wyszukanie elementów dekoracji stołu i wnętrza imitujących XVIII wieczny salon. Chcieliśmy bowiem […]

Czytaj więcej...


18 kwietnia 2024 roku drużyna naszej szkoły w składzie: Zuzanna Jarosz 7b,Malwina Kania 7b, Michalina Mnich 7c,Bartosz Królik 8a,uczestniczyła w konkursie „ Powiatowe Potyczki Językowe”. Konkurs przebiegał pod hasłem: „W świecie magii i legend”. 14 reprezentacji powiatu nowotomyskiego rywalizowało po angielsku i niemiecku w konkurencjach w formie gier i zabaw, które sprawdzały następujące umiejętności językowe : […]

Czytaj więcej...


×
Skip to content