Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej

W piątek, 24 czerwca o godz. 9:00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły.
W uroczystościach wzięła udział przedstawicielka Rady Rodziców pani Katarzyna Kroma. Rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, a następnie głos zabrał dyrektor szkoły Dariusz Stachecki.

W swoim wystąpieniu podsumował krótko mijający rok szkolny, podziękował nauczycielom za zaangażowanie, ciekawe pomysły na zajęcia, wycieczki i projekty edukacyjne, w których przez cały rok szkolny brały udział dzieci. Podziękował także pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom za konsekwencję, wsparcie i wspólne wysiłki w procesie edukacji. Podkreślił wysokie kompetencje nauczycieli i pogratulował wszystkim uczniom, szczególnie tym najmłodszym, którzy metod pracy zdalnej w naszej szkole musieli się szybko nauczyć w pierwszych tygodniach roku szkolnego. Wspólna praca nauczycieli, uczniów i ich rodziców, wzajemne wsparcie pozwoliły nam odnieść sukcąes.

Dyrektor podkreślał, że był to kolejny trudny rok, który obfitował w wiele nieprzewidzianych wydarzeń. Nadal zmagaliśmy się z pandemią, prowadziliśmy naukę za pomocą metod i technik na odległość, a już w lutym w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie w naszej szkole pojawili się nowi uczniowie nie znający języka polskiego. Dzięki serdecznemu przyjęciu i wspólnym wysiłkom oraz ogromnym zaangażowaniu nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej i wychowawców świetlicy proces adaptacyjny przebiegł bardzo sprawnie i możemy razem świętować zakończenie roku szkolnego.

Dyrektor pogratulował uczennicom i uczniom kas trzecich, którzy kończą pierwszy etap edukacji i już po wakacjach rozpoczną naukę w klasach czwartych. Życzył im samych sukcesów w kolejnym etapie, w którym spotkają się z różnymi przedmiotami i nauczycielami. Złożył także wszystkim najlepsze życzenia udanych, radosnych, pełnych słońca i beztroski wakacji.

Na poziomie edukacji wczesnoszkolnej przyznano uczniom wyróżnienia.

• w klasie 1a: Ignacy Krupecki, Aleksandra Lisek, Milena Najdek, Kornelia Orwat, Hanna Wesołek;
  • w klasie 1b: Franciszek Mysiuga, Antonia Pióro, Lena Raczkowiak, Joanna Wuttke, Oliwia Zgrabka;
  • w klasie 1c: Maria Jazurek, Amelia Kaczor, Cezary Kędzia, Zofia Piątas, Emilia Szulc;
  • w klasie 1d: Tymoteusz Gostyński, Kornelia Kacperska, Adrianna Kaszkowiak, Bogna Świtała, Aleksandra Torchała;
  • w klasie 1e: Franciszek Ciesielski, Marceli Sikora, Julia Wojciechowska, Oliwier Łuczak, Hanna Prusinowska;
  • w klasie 2a: Filip Chojnacki, Zofia Kańduła, Zofia Kasprzak, Marcel Maciejewski, Bianka Wiśniewska;
  • w klasie 2b: Marcel Bąbliński, Mateusz Jandy, Julianna Knop, Kacper Pawłowicz, Wiktoria Tomiak;
  • w klasie 2c: Zuzanna Borowska, Amelia Małycha, Antoni Marchewka, Patryk Sobczak, Zuzanna Weselska;
  • w klasie 2d: Oliwia Ceyza, Nina Dorocinkowska, Karol Kondrat, Amalia Szulc, Kamil Wieczorek;
  • w klasie 2e: Krystkowiak Alexander, Pazderska Julia, Pedchenko Evelina, Prętki Szymon, Szukała Julia;
  • w klasie 3a: Kinga Buda, Stanisław Karaś, Bartosz Lipski, Amelia Pawlaczyk, Aleksander Szymański;
  • w klasie 3b: Andrzejewska Emilia, Laufer Paula, Najdek Oliwia, Rogalska Maja, Julia Szczepańska;
  • w klasie 3c: Agata Ciesielczak, Laura Knop, Marcel Kroma, Adrianna Wartel, Joanna Woga;
  • w klasie 3d: Lena Janelt, Maria Janelt, Blanka Kawa, Tomasz Koza, Miłosz Laufer;

Na zakończenie uroczystości wystąpiła pani Katarzyna Kroma przekazując w imieniu Rady Rodziców życzenia udanych, pięknych, słonecznych i pełnych radości wakacji.

Dziękuję panu Piotrowi Witczakowi za przygotowanie i prowadzenie uroczystości.

Dariusz Stachecki