Zwiedziliśmy Urząd Pocztowy

W piątek 8 marca Świetliki z klas IIa i IIc zwiedziły Urząd Pocztowy przy ulicy Piłsudskiego. Dzięki uprzejmości pani naczelnik mogliśmy zobaczyć miejsca niedostępne dla klientów: dział nadawczy i oddawczy, dekartację, sortownię listów oraz różne pomieszczenia biurowe. Pracownicy Poczty opowiedzieli o swoich obowiązkach, a dzieci uzyskały odpowiedź na wszelkie nurtujące je pytania. Mieliśmy też okazję przybicia datownika oraz obserwowania rozładunku auta pocztowego, wypełnionego po brzegi przesyłkami. Na pamiątkę naszego spotkania, pani naczelnik rozdała dzieciom teczki z logo Poczty Polskiej. Każdy mógł też przymierzyć pocztową czapkę i torbę listonosza. Z okazji Dnia Kobiet chłopcy wręczyli wszystkim obecnym pracownicom Poczty własnoręcznie wykonane z papieru bukiety kwiatów.

Raz jeszcze dziękujemy pani Marlenie za poświęcony nam czas oraz okazaną serdeczność.

Kinga Walla