Drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu dla naszych szczypiornistów

W czwartek, 7 lutego br. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców z rocznika 2003 – 2005. Wcześniej rozegraliśmy eliminacje gminne, w których spotkały się trzy nowotomyskie szkoły podstawowe. Mistrzostwa Gminy rozegrano systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce zajęła nasza reprezentacja, pokonując „Dwójkę” 10:3 i „Jedynkę” 14:4. W meczu o drugie miejsce szczypiorniści SP 1 pokonali drużynę SP 2 8:3.

W Mistrzostwach Powiatu oprócz nas i nowotomyskiej „Jedynki”, zagrały także drużyny z Opalenicy i Michorzewa.

Turniej rozegrany został rownież systemem”każdy z każdym”. Tym razem wygraliśmy dwa mecze, pokonując SP 1 z Nowego Tomyśla wynikiem 12:6 i Michorzewo 8:1. W trzecim meczu ulegliśmy niepokonanym tego dnia reprezentantom Opalenicy stosunkiem 7:14 . Ostatecznie stanęliśmy na drugim miejscu podium. Trzecie miejsce zajęła „Jedynka”, a czwarte zespół z Michorzewa.

Naszą szkołę reprezentowali:
Makary Kaczmarek