Świąteczne warsztaty integracyjne

W środę 14 grudnia odbyły się kolejne integracyjne warsztaty artystyczne. Tym razem spotkaliśmy się popołudniową porą w świetlicy szkolnej, by w przedświątecznym klimacie wykonać prace plastyczne inspirowane twórczością współczesnej artystki Brendy Bush.

Jej kolorowe, optymistyczne obrazy zachwycają bogactwem i różnorodnością stosowanych materiałów. Uczestnicy warsztatów wykonali zimowe drzewka wzorując się na dziełach malarki tworzonych w technice mix-media.

Przy stanowiskach pracy zasiadło kilkunastu uczniów, wśród nich dzieci pochodzące z Ukrainy, które trafiły do naszej szkoły w ostatnim czasie. Twórczym próbom towarzyszyły wesołe rozmowy i nauka słówek w obu językach. Porozmawialiśmy też o zwyczajach świątecznych w obu krajach. Tetiana, Taisiia i Artem nucąc ukraińskie piosenki wykonali swoje pierwsze dzieła, zaś Masza śmiało sięgając po butelki z farbą podjęła również próbę namalowania zimowego skrzata. Ani się obejrzeliśmy, a dwie godziny kreatywnych zmagań minęły w radosnej atmosferze. Dzieci żegnały się z uśmiechami na twarzach, zabierając na pamiątkę swoje dzieła.

Kinga Laskowska-Szofer