5b i 6b w Bramie Poznania i w Jump Arenie

W czwartek 16 marca 2023 roku uczniowie klas 5b i 6b opuścili ławy szkolne i pod opieką nauczycieli p. Jana Klimko, p. Marzeny Dach-Kolanko oraz p. Sylwii Pyrskiej wybrali się do Poznania, by zażyć umysłowej i fizycznej uczty.

Najpierw skierowali się na poznański Ostrów Tumski – jedynej pozostałej z licznych niegdyś wysp na Warcie – by poznać początki państwa polskiego dzięki aktywnemu zwiedzaniu Bramy Poznania. W odróżnieniu od zwykłych muzeów w tym centrum nie ma  muzealnych eksponatów. Historię naszego państwa uczniowie poznawali w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem multimediów i światła. Po nim przyszedł czas na aktywność fizyczną. Park trampolin Jump Arena był doskonałym miejscem, by uczniowie pod okiem instruktora mogli spożytkować kipiącą w nich energię. Dwie godziny sald, fikołków, akrobacji minęły w mgnieniu oka.
Na koniec, by zregenerować siły, wstąpiliśmy do restauracji McDonald ’s.
Wyjazd jak najbardziej należał do udanych, o czym świadczy fakt, że uczniowie już myślą o następnym.

Marzena Dach-Kolanko