Dzień Bezpiecznego Internetu

Korzystanie z Internetu jest nieodłącznym elementem codzienności wielu ludzi. Oprócz wielu pozytywnych aspektów, takich jak łatwy dostęp do informacji czy możliwość szybkiej komunikacji, niestety może wiązać się z pewnymi zagrożeniami.  

Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie, które ma na calu już od najmłodszych lat uczyć, jak być bezpiecznym w sieci. Uczniowie trójkowej społeczności również mieli okazję zaznajomić się z tą tematyką podczas zajęć z wychowawcami.  

Młodzi użytkownicy poznali zasady dobrego zachowania w Internecie, które zapobiegają cyberprzemocy i zwiększają kulturę wypowiedzi. Nauczyli się krytycznie patrzeć na informacje i strony internetowe, a także przekonali się, że tak jak wilk w bajce o Czerwonym Kapturku, ludzie po drugiej stronie ekranu nie zawsze są uczciwi.  
Internet to niesamowite narzędzie, które należy wykorzystywać z odpowiednią dozą ostrożności. Uświadamianie i nazywanie tych zagrożeń należy do obowiązków dorosłych i stanowi klucz do bezpiecznego poruszania się w przestrzeni cyfrowej. 

Wychowawcy klas 1-3 

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content