Zumba w świetlicy szkolnej

Ruch, muzyka i rytm to najlepsze co może rozweselić ponure jesienne dni. Dnia 19 listopada 2019r., uczniowie z grupy niebieskiej, uczęszczające do świetlicy głównej, miały okazję potańczyć w rytm energicznej muzyki. Naszym specjalnym gościem była pani instruktor zumby – Marita Herla, która swoim pozytywnym nastawieniem i profesjonalizmem spowodowała, że nawet najbardziej nieśmiałe dzieci otworzyły się na muzykę i ruch. Przy okazji świetnej zabawy uczniowie szlifowali kontrolę nad ruchami ciała, poprawiali koordynację oraz ćwiczyli kondycję fizyczną.

Aktywne ruchowo zajęcia są bardzo ważne, ponieważ taniec pozytywnie wpływa również na rozwój psychiczny dziecka. Poza zdrowym wypełnieniem czasu rozwija wyobraźnię i mobilizuje do działania. Kształtuje się również poczucie własnej wartości wśród uczniów, a także wzrasta ich pewność siebie. Cała sala pełna była muzyki i dobrej energii mimo jesiennej aury za oknem.

Ewelina Bańkowska, Honorata Bruździńska