Zimowe warsztaty plastyczne dla najmłodszych

11 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się zimowe warsztaty plastyczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci z klas 1-3 wzięły udział w otwartych zajęciach, podczas których spędziły miło, kreatywnie i twórczo czas wolny, poznając różne techniki plastyczne.

Wykonaliśmy bowiem wspólnie pracę, która łączyła w sobie różne umiejętności – rysowanie, malowanie, wycinanie, klejenie, wpływające na rozwój umiejętności manualnych, ale także nauczyliśmy się jak z kilku prostych składników wykonać sztuczny śnieg. Ciekawostką dla dzieci okazało się malowanie płynną farbą akwarelową i posypywanie jej solą kuchenna dla uzyskania efektu skrzących się śnieżynek, tworzących tło.
Na warsztaty przybyło ponad 30 uczniów. Grupa małych artystów, zaopatrzona w foliowe fartuszki spędziła razem ponad 90minut, tworząc i przyswajając wiedzę dotyczącą różnych zastosowań materiałów plastycznych.

Nieocenionym wsparciem podczas naszych działań służyli starsi uczniowie, uczestnicy kółka plastycznego „Sztuka dla Dzieci”. Na wszelką pomoc organizacyjną mogliśmy też liczyć ze strony pani Gosi Dominiak, której serdecznie dziękuję za obecność.
Z uśmiechami na twarzach, pięknymi pracami w rękach i obietnicą kolejnego spotkania pożegnaliśmy się, życząc sobie udanego świątecznego wypoczynku.

Dziękuję Wszystkim za tak liczny udział i już teraz zapraszam na kolejne warsztaty, które odbędą się wiosną! Do zobaczenia! 😊

Kinga Laskowska-Szofer