Zakończenie nauki przez uczniów klas ósmych w roku szkolnym 2021/2022

W piątek 24 czerwca o godz. 12:00 odbyła się uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas ósmych naszej szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Grażyna Pogonowska Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla oraz Joanna Trochimowicz i Marlena Nowaczyk –  przedstawicielki Rady Rodziców. Uroczystości rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Dariusz Stachecki.

W swoim wystąpieniu podsumował ten trudny i pełen nieoczekiwanych wydarzeń rok szkolny. Zwrócił uwagę, że gdy jeszcze nie skończyliśmy zmagać się z pandemią, to stanęło przed nami nowe wyzwanie – przyjęcie w poczet uczniów Trójki dzieci uchodźców z Ukrainy. W swoim wystąpieniu dyrektor podkreślał, że jest dumny z postawy i wysokich kompetencji kadry pedagogicznej. Jest również dumny z osiągnięć uczniów z tego w jaki sposób kształtowały się ich osobowości, z tego jak rozwijali swoje zainteresowania i talenty. Zwracał uwagę, że oceny na świadectwie to nie wszystko, że równie ważne są emocje, postawy i kompetencje, w które staraliśmy się wyposażyć naszych absolwentów, by byli przygotowani do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania swoich już dorosłych decyzji. Prosił też, aby pamiętali o swojej szkole, żeby także towarzyszyła im duma, gdy będą wspominać swoją szkołę.

Przekazał także życzenia realizacji wszystkich planów i zamierzeń w szkołach ponadpodstawowych. Życzył udanych, pełnych słońca, odpoczynku i ciekawych przygód wakacji.

Świadectwa ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem otrzymali:

z klasy 8a: Natalia Skiba, Julia Górna, Aleksandra Czajka, Karol Cebulski, Karol Kaczmarek, Adam Szuwalski, Weronika Nawrocka, Mikołaj Kałuski, Nadia Wasielewska, Agnieszka Intek, Amelia Szot, Paweł Sadowski;

z klasy 8b: Wiktoria Furmańczyk, Emilia Maria Gołdyn, Zuzanna Ludwiczak, Jakub Stanisław Adamek;

z klasy 8c: Zofia Chowaniak;

z klasy 8d: Mateusz Sara, Wiktor Raginia, Konrad Tobys, Kacper Marciniak, Zuzanna Lichwa, Igor Tatarski, Konrad Musiał;

z klasy 8e: Natalia Błażejczyk, Weronika Stieler, Patrycja Kujbida, Anna Simon, Adrian Kaźmierowski, Marcelina Helińska, Mateusz Marek, Ksawery Wiśniewski, Mateusz Waśkowicz, Maja Pawelska;

z klasy 8f: Klara Burdzińska, Maja Grablewska, Maksym Jakubowski, Viktoria Kałek, Wiktor Krawczyk, Antoni Marszałkiewicz, Emilia Mierzyńska, Klaudia Oszejko, Igor Ruta, Jerzy Sadowski;

Do rodziców wyróżnionych uczniów Rada Pedagogiczna skierowała listy gratulacyjne.

foto: Anna Waberska fotografia

Rada Pedagogiczna wystosowała także specjalne podziękowania do rodziców, którzy aktywnie wspierali działalność szkoły przez wszystkie lata pobytu dzieci w Trójce. Otrzymali je: Edyta Simon, Agnieszka Rajewska – Czajka, Aneta Świtała, Katarzyna Bimkiewicz, Joanna Trochimowicz, Marzena Borowiak, Katarzyna Marciniak, Renata Protas, Marlena Nowaczyk, Joanna Marszałkiewicz, Ewa Hildebrand – Kałek.

Tradycją naszej szkoły jest, że uczniom, którzy kończą szkołę z najwyższą lokata w nauce wręczamy dyplomy.

Lokaty w klasach ósmych

• 5. lokata (średnia 5,63): Wiktoria Furmańczyk
  • 4. lokata (średnia 5,68): Mateusz Sara
  • 3. lokata (średnia 5,79): Aleksandra Czajka
  • 2. lokata (średnia 5,94): Julia Górna
  • 1. lokata (średnia 5,95): Natalia Skiba

foto: Anna Waberska fotografia

Rada Pedagogiczna przyznaje także tytuły najlepszych absolwentów:

• tytuł „Najlepszy absolwent w dziedzinie nauk humanistycznych” – nie przyznano
  • tytuł „Najlepszy absolwent w dziedzinie nauk matematyczno-informatycznych” – nie przyznano
  • tytuł „Najlepszy absolwent w dziedzinie nauk przyrodniczych” (biologia, fizyka, chemia, geografia); – nie przyznano
  • tytuł „Najlepszy absolwent w dziedzinie artystycznej” (muzyka, plastyka, technika) – Jeremi Szczechowiak
  • tytuł „Najlepszy absolwent w dziedzinie sportu”. – Maciej Drąg

Nagrodę specjalną Rady Pedagogicznej dla najlepszego absolwenta SP3 w 2022 roku otrzymała Natalia Skiba.

W tym roku po raz drugi nominowaliśmy absolwentów do tytułu Najlepszy z Najlepszych przyznawanego przez Burmistrza Nowego Tomyśla na podstawie uchwały nr XXVIII/347/2020 Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu z dnia 25 listopada 2020 r.

• w dziedzinie sportu – Julia Gawron, Wiktoria Kałek, Patrycja Kujbida, Emilia Mierzyńska, Julia Parniewicz, Maciej Drąg, Wojciech Galas, Maksym Jakubowski, Kamil Jujka, Franciszek Koprak, Wiktor Krawczyk, Antoni Marszałkiewicz, Kacper Michniewicz, Szymon Nowaczyk, Jerzy Sadowski

Laureaci odebrali certyfikaty z rąk Zastępcy Burmistrza Nowego Tomyśla pani Grażyny Pogonowskiej. Otrzymali również nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł.

foto: Anna Waberska fotografia

Na zakończenie gratulacje naszym absolwentom złożyła Grażyna Pogonowska. W imieniu rodziców podziękowania dla dyrekcji i nauczycieli przekazała Joanna Trochimowicz, która . Życzyła uczniom powodzenia w kolejnych etapach edukacyjnych oraz udanych wakacji.

W imieniu wszystkich absolwentów słowa podziękowania i pożegnania przekazała Aleksandra Czajka, a w imieniu klas siódmych naszych absolwentów pożegnała Agata Kandulska.

Uroczystość zakończyła się staropolskim zwyczajem – odtańczeniem przez absolwentów poloneza. Taniec zainaugurował słowami „poloneza czas zacząć” dyrektor szkoły Dariusz Stachecki. Po tym niezwykle widowiskowym wydarzeniu nasi absolwenci udali się na ostatnie już spotkanie ze swoimi wychowawcami.

foto: Anna Waberska fotografia

Dziękuję paniom Małgorzacie Gucia i Renacie Maciejewskiej – Kurasińskiej za przygotowanie i obsługę uroczystości, pani Elżbiecie Dzierżyńskiej za serwis fotograficzny a panu dyr. Dariuszowi Pilzowi oraz panu Piotrowi Witczakowi za prowadzenie uroczystości.  Wszystkim uczniom, absolwentom życzę wspaniałych wakacji, dużo odpoczynku, pięknej pogody, odkrywania nowych miejsc, wielu wrażeń i ciekawych przygód oraz samych sukcesów na kolejnych szczeblach edukacyjnych.

Dariusz Stachecki