Z wizytą w Laboratorium Wyobraźni

13 listopada klasa 3a oraz klasa 3c odwiedziły bardzo ciekawe miejsce – Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. Jest to miejsce przeznaczone  dla wszystkich, którzy są ciekawi świata i nie boją się zadawać nawet najdziwniejszych pytań, o to co nas otacza. Poznawanie tajemnic nauki może być wspaniałą zabawą i frajdą.
Nasza przygoda w laboratorium polegała na wykorzystaniu swojej kreatywności i wyobraźni przy projektowaniu modeli kosmicznych za pomocą długopisów 3D. Inne warsztaty dotyczyły zgłębienia tajemnic wody. Fascynujące doświadczenia dowiodły, że zwykła, niepozorna substancja, jaką jest woda ma niezwykłe właściwości. Natomiast mali odkrywcy zapoznali się z zasadami szkoły przetrwania,  wykorzystywali wiedzę o kierunkach geograficznych, a na koniec zbudowali dla swojej drużyny schronienie w lesie.
Pełni wrażeń wracaliśmy do Nowego Tomyśla,  a zdobytą wiedzą i umiejętnościami z chęcią podzielimy się z bliskimi. W szkole i w domu także można stworzyć laboratorium wyobraźni.

Małgorzata Gałązka-Hermanowska, Renata Oględzińska