Z wizytą na Olimpie

O Zeusie, który ciskał piorunami, o Atenie, która wyskoczyła z jego głowy, o wielkiej łowczyni Artemidzie. O sprawach boskich i całkiem ziemskich, tych z greckiego polis i tych z mitologicznego Olimpu, opowiadali uczniowie klasy 5a. Było to nasze podsumowanie październikowych lekcji dotyczących starożytnej Grecji.

Na początku był chaos… a potem w naszej sali pojawili się greccy bogowie 🙂 Uczniowie sami przygotowali odpowiednie stroje i elementy charakteryzacji: białe suknie, długie brody i nakrycia głowy. Zadbali też o specjalne rekwizyty, pojawiły się więc: piękny trójząb Posejdona, piorun Zeusa czy łuk Artemidy. Mieliśmy okazję bliżej przyjrzeć się wzajemnym relacjom bogów. W wesołych prezentacjach uwydatnione zostały cechy charakteru, które miały związek ze znanymi z mitów sporami, kłótniami i różnymi wydarzeniami spowodowanymi emocjami. Ożywienie postaci z mitów greckich okazało się przedstawieniem wesołym i żywiołowo odegranym przez wszystkich. Zaprezentowani greccy bogowie  na pewno zostaną dobrze zapamiętane przez uczniów.

Renata Kurasińska