Wyjazd do Wrocławia

W piątek 6 maja uczniowie klas ósmych byli na wycieczce edukacyjnej we Wrocławiu. Wyruszyli ze szkoły wczesnym rankiem, aby udać się do Muzeum Pana Tadeusza znajdującego się w pięknej XVI-wiecznej kamienicy o wdzięcznej nazwie Pod Złotym Słońcem usytuowanej na wrocławskim rynku.

Tam, podzieleni na trzy grupy, obejrzeli rękopis ,,Pana Tadeusza”, uczestniczyli w warsztatach artystycznych – W dawnej introligatorni – tworzenie papieru ebru (marmurkowego), który zdobił okładki XIX-wiecznych książek. Wzięli udział w  zajęciach związanych z treścią epopei narodowej – świat przedstawiony w ,,Panu Tadeuszu” .Ósmoklasiści poznali ciekawostki dotyczące lektury np.dlaczego w dworku szklacheckim nie było kuchni, do czego służyła karabela, czy kim była kawiarka.

Następnie udali się pod dawny pręgierz, usytuowany nieopodal budynku Ratusza, aby zmierzyć się z zadaniami zaplanowanymi w grze miejskiej Wrocław-qr-code. Gra polegała na odszukiwaniu miejsc w przestrzeni Starego Miasta, wykonaniu zdjęć i nagraniu krótkiego reportażu. Była bardzo pasjonująca!

Po przerwie obiadowej, pełni wrażeń, wyruszyli do oststniego punktu wycieczki-Panoramy Racławickiej, którą wielu uczniów widziało po raz pierwszy. Dzieło Kossaka i Styki zrobiło na nich duże wrażenie – nie tylko ze względu na ogrom romiarów, ale przede wszystkim na temat i precyzję wykonania.  Pełni wrażeń wrócili do Nowego Tomyśla.

Organizatorami wyjazdu były: Marzena Dach-Kolanko, Magdalena Basińska, Elżbieta Dzierżyńska oraz Monika Maciołek.

Opiekunowie wycieczki