Wyjątkowe spotkanie w świetlicy szkolnej

W czwartek 7 marca świetlicę szkolną odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Było to bardzo emocjonujące spotkanie. Nasz gość pojawił się z psem policyjnym, z którym pracuje na co dzień. Owczarek niemiecki o imieniu Kuki okazał się bardzo łagodnym i przyjacielskim czworonogiem, chętnym do zabaw. Dzieci mogły go bezpiecznie pogłaskać i przytulić.

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących pracy z psem policyjnym. Wiemy już jak długo trwa szkolenie owczarka i gdzie się odbywa, w jakich sytuacjach pies policyjny jest niezbędny i jakich umiejętności wymaga praca policjanta. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, dzięki czemu zajęcia stały się okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu dbania o własne bezpieczeństwo w różnych życiowych sytuacjach. Otrzymaliśmy krótki instruktarz samoobrony, zapoznaliśmy się z różnymi narzędziami pracy policji oraz przypomnieliśmy sobie najważniejsze numery alarmowe.

Dziękujemy panu Norbertowi za poświęcony nam czas i ogrom przekazanej wiedzy.

Kinga Walla