Wycieczka klasy 1c i 1e do Nenufar Club w Kościanie

12 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 1c i 1e wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki w Kościanie. Program edukacyjno – rekreacyjny obfitował w wiele atrakcji. Przygoda zaczęła się od spotkania na tratwie, którą popłynęliśmy w niezwykłą podróż.

Dzieci ubrane w kapoki mogły spróbować swoich sił w wiosłowaniu, co sprawiało im dużą radość. Rejs tratwą był okazją do obserwacji przyrodniczych, np.: nenufarów, grążeli żółtych, pałek wodnych. Płynęliśmy też Tunelem Strachu, mijając po drodze Wyspę Wielkanocną z wielkimi głowami. Po dotarciu na „suchy ląd” dzieci miały okazję do poznania ważnych zabytków architektonicznych świata – w Parku Miniatur zobaczyły: kamienne posągi (z Wyspy Wielkanocnej), Łuk Triumfalny i Wieżę Eiffla, Statuę Wolności czy greckie posągi. Najmłodsi poznali także tajemniczy Świat Bajek. Następnie zjeżdżaliśmy z wysokiej góry na pontonach, zajrzeliśmy do Wioski Indiańskiej, odwiedziliśmy zakręcony domek, park linowy, park laserów a także skakaliśmy na trampolinach. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał medal „POSZUKIWACZA SKARBU”. Program wycieczki wymagał od dzieci aktywnego udziału i zaangażowania. Dał możliwości wykazania się sprawnością fizyczną, spostrzegawczością, a także umiejętnością współpracy.

Wesołe harce na placu zabaw zakończyły ten pełen wrażeń dzień. Po zjedzeniu obiadu i zakupie lodów, udaliśmy się w drogę powrotną. Wyjazd ten zaliczamy do udanych, a przeżytą przygodę w Kościanie będziemy długo i miło wspominać.

Magdalena Plura, Joanna Maizenhilder